שיחת משתמש:מאירי/ארכיון 3

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

כמה נקודות קטנות (וערכים למחיקה)[edit]

 1. ראשית תודה רבה מאד על המיזם הנפלא! התמידו בפעלכם הטוב.
 2. למה אין הצהרה 'ויקישיבה איננה מקור לפסיקת הלכה', כשם שיש בוויקיפדיה? דומני שזה נכון וישר (וכבר העירו בזה בארכיון של השיחה לעמוד הראשי, ולא הבנתי את המענה).
 3. לעיתים יש תקלות ב'תבנית:מקור', לדוגמא: (מגילה כא:).
 4. ישנם ערכים רבים שראויים לענ"ד למחיקה. כמו שתבנית:למחוק היא מיועדת לעשות כן אחר הדיון, כפי שעשינו בערך הדרת נשים, אך דומני שמִקרים אלו אינם מצריכים דיון, אלא הגדרה מה ראוי לערך בוויקישיבה, וחלקם ראויים למחיקה מיידית לעניות דעתי.
כמה דוגמאות:
ויש עוד הרבה.
כמו כן, כמה וכמה ערכים שיש לספק בהם אם הם ראויים למחיקה - הערתי בדף השיחה בשעתיים-שלוש האחרונות. אשמח אם תבדוק ג"כ אותם[1].

לסיכום המיזם 'ויקישיבה' הוא דבר גדול, הזקוק לפיתוח והרחבה. יהי רצון שתצליחו במלאכה ויתקדש שם שמים על ידינו!

בתודה רבה מאד,למאי נ"מ? 02:51, 22 בינואר 2012 (IST)

לבקשת מאי נ"מ אני מגיב. יש ערך אחד שמחקתי כי לא היה בו שום הקשר תורני, יש ערך שהעברתי למרחב:מילון. השאלה היא מה הוא זה שפתח את הערכים שבה ן כתוב רק "כאן צריך להשלים" ו"תדאורוס לוגי", ויש עוד כמה ערכים הקשורים ליהדות אך קשה להכריע עם הם מתאימים לויקישיבה. טישיו 03:36, 22 בינואר 2012 (IST)


שלום רב ושבוע טוב,
1. יש תבנית {{לא הלכה}} (היא נראית כך:
שימו לב! הנכתב בויקישיבה הינו להרחבת ידע בלבד ואינו בא לפסוק הלכה.
אין לפסוק למעשה על פי הנאמר באתר ויקישיבה מבלי להיוועץ במורה הוראה מוסמך!

) ואני משתדל להכניסה במקום שבו לדעתי זה נצרך. (לדעתי יש לעשות שינויים קלים בניסוח, וניסיתי לעשות זאת בעבר ולא ממש הצלחתי, בע"ה בעתיד נצליח יותר).

2. תקלות בתבנית מקור- מסכים ב-100%, זה נורא מרגיז, וכם כשמעתיקים מדף מקור מקושר את הציון בדיוק כפי שכתוב לפעימם הוא לא נקלט.
3. חלק מהערכים הללו אכן ראויים למחיקה (ועוד רבים אחרים) וחלק לא. אכן, יש לערוך דיון מפורט במה כן ומה לא ראוי לערך (ולא בשתי מילים כמו שהיה עד עשכיו בעקרונות עריכה), וזה חלא המקום לעשות כי אם בביהמ"ד דיון כללי ובדפי השיחה של כל ערך וערך לדיונים פרטיים בנושא הערך. לענייניו: לדעתי הערכים הבאים מתוך הרשימה ראוים למחיקה: "החצר האחורית" של העיר העתיקה, ארמונות החורף ואחוזת המלך ביריחו, אנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו. לגבי אינרגציה- הערך ריק בגלל התזאורוס לוגי (לדעתי ראוי למחוק את כל הערכים שנכתבו בגלל התזאורוס לוגי ונשארו ריקים, אבל, כאמור, יש לפתוח על זה דיון בבית המדרש.
בכבוד רב ובברכת "אשרי הדור שהקטנים נשמעים לגדולים", אריאל ביגל נ"י 10:04, 22 בינואר 2012 (IST)
אני מכיר את ויקיפדיה ואף כתבתי בה לא מעט עוד כשהיו בה 1000 ערכים בלבד כך שאני משווה את ויקישיבה בתחילת דרכה לויקיפדיה בתחילת דרכה, אחד הדברים שאין הדעת סובלתן זה "דל גאה" (פסחים קיג:) להתנהג כעשירים כאשר עניים אין הדעת סובלת, בויקישיבה נכון להיום יש למעלה מ-2000 ערכים קצרים יותר מהערך זכירת מעמד הר סיני ואתם מתלוננים כאן על ערכים קצרים כאילו כאן זה ויקיפדיה עם 100,000 ערכים, (וכן התבנית להשלים שלא במקום והיא חיקוי של מצב מתקדם בויקיפדיה ונהסיון להחיל אותו כאן, במיוחד שאני מכיר את ההיסטוריה שלה בויקיפדיה ואכמ"ל) יש הרבה מאוד ערכים בסיסיים שבכלל לא מופיעים כאן ורוב הערכים הדורשים תאזורוס לוגי הם ערכים עם יכולת עצומה להתפתח להתייחסות ההלכה לאותם מושגים כנ"ל לגבי הערך אינטרנט שנמחק בלי לבדוק את ההקשר התורני (דוגמאות מספר: שיעורי תורה באינרנט, מכירת חמץ באינטרנט, קריאת אתרים באינטרנט שנכתבו בשבת בחו"ל כשכאן כבר מוצאי שבת וההיפך, האם הורדת ספרים/סרטים/קבצי שמיעה באינרנט הוא גזל או "אבידה ששטפה נהר", מה ההגדרה ההלכתית של יצירת "וירוס מחשבים" והפצתו באתרים שונים באינטנרט האם זה בור ברשות הרבים או בור ברשותו, מה ההיתר ההלכתי להשתמש באינטרנט, איפה מצינו שורש בתורה שבכתב או בע"פ לתוכן משתמשים ומה התייחסות התורה לנאמנות התוכן הזה לאמת, הקורא באינטרנט על מיתתו של פלוני האם יכול לסמוך על זה להתיר עגונה וכו') כמובן שלא מסתבר ערך בויקישיבה שלמעלה מחציו לא מדבר בכלל על הקשר תורני כלשהו ורובו עוסק ברקע שמקומו אולי בויקיפדיה אבל אתם די שוכחים שהאתר הוא אתר שמבוסס על השתתפות של מספר אנשים ומשום מה שוכחים שאתם לא לבד כאן, פלוני יכתוב את ההגדרה ראית את הערך ואתה יודע מידע כלשהו אתה יכול להוסיף שורה או שתיים, אתה יודע שלא נכון המקור תתקן וכך לדוגמא אני יכול ליצור כפתיחה את הערך השגחה עם יחס הבעש"ט לנושא, משתמש אחר שמע בשיעור את דעת הדברי חיים יכול להוסיף וחברו את דעת הרמב"ם וככה אנחנו רק מרויחים אבל לבוא ולמחוק כל ערך שלא נראה לכם בלי לבדוק אולי אתם מכירים את הנושא פחות ועדיף שתתעסקו במה שאתם כן יודעים רק מוציא את החשק לכתוב כאן
 • לגבי היחס בין ויקישיבה להלכה, אם כבר יש להוסיף משהו באתר שיופיע בכל דף ולא כתבנית בכל ערך (כמו שיש מתחת לכל דף את השורה: "דף זה נצפה --- פעמים" רצוא-ושוב 12:02, 22 בינואר 2012 (IST)
באופן כללי, אני אישית, מעדיף להמעיט את השימוש במחיקת ערכים. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 08:45, 30 במאי 2012 (IDT)

בית המדרש[edit]

לדעתי, כדאי נצל את המצב בימים האחרונים, שמעל דפי השיחה באתר מתנהלים דיונים חמים, ולהחזיר את ויקישיבה:בית מדרש למרכז העניינים (וכן את דפי השיחה שמעט הועם זוהרם). כל דיון כללי יתקיים בביהמ"ד, ולדעתי כל פעם שמישהו מעלה לשם שאלה, יש להודיע בדפי השיחה של כל המשתתפים (או רק המשתתפים הפעילים). יחד עם זאת, כדאי להחזיר גם את הסנהדרין למקומה (תרתי משמע...), וכל פעם שדיון מיע לשלב ההצבעה- להעביר אותו לשם ולהודיע לכל המשתמשים הפעילים (או מעפילי מערכת) שיבואו להצביע. זה תורם לייעול של האתר (כמו שנוכחנו בדיונים האחרונים) וכן למראה רציני. בדיונים האחרונים עלו כמה נושאים שצריכים לבוא לדיון כללי: סגנון כתיבה אחיד, תחום הענין של ויקישבה (מה נקרא ערך תורני) וכד'.

מקווה שהצעתי לא תשוב ריקם,
אריאל ביגל נ"י 10:38, 22 בינואר 2012 (IST)

נראה לי שכל מה שכתבת קיים כבר ואין צורך לשנות תקנון כלשהו,
אשמח מאוד אם תעלה לבית מדרש דיונים שמתאימים לשם (אם אתה רוצה לחדש דיונים שבארכיון, אל תשכח לשים קישור לדיון לדיון הישן),
לגבי הדפי שיחה, נראה לי שדף שיחת משתמש לא אמור להיות "מדור פרסום", אבל אנסה לסדר חלופה אחרת.
יישר כח! --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 22:20, 24 בינואר 2012 (IST)

לגבי דבריך בדף השיחה שלי[edit]

כאן, כן, אהיה מעוניין להיכלל בקבוצה זו רצוא-ושוב 12:05, 22 בינואר 2012 (IST)

תודה על נכונותך להצטרף לקבוצת מפעילי המערכת של ויקישיבה,
בעז"ה בלנ"ד אשנה את הגדרות המשתמש שלך בסוף השבוע, (בינתיים תוכל לעיין בדף הנחיות למפעילי מערכת).
עלה והצלח! --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 23:55, 23 בינואר 2012 (IST)

בוט?[edit]

אם אפשר לשאול, מה זה בוט? אני נתקל לעיתים במילה הזו בעאתר ולא הבנתי איזה מן משתמש זה...

(אם תוכל לענות לי בדף השיחה שלי...)

אריאל ביגל נ"י 11:32, 23 בינואר 2012 (IST)

ראיתי שיוסף שמח ענה לך. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 09:43, 11 במרץ 2012 (IST)

מייל שקבלתי, לעיונך[edit]

להלן מובא מייל שקבלתי בשבוע שעבר, לשיקול דעתכם:

"שלום רב לצוות העורכים, רציתי להודות על האתר הנהדר הזה, אני לומד ומחכים המון בפרשות השבוע. רציתי לבקש מכם אם יורשה לי, שתפתחו (מלשון לפתח לא לפתוח) את הערכים של פרשות השבוע עוד יותר ממה שיש עד עכשיו. יש לי רעיון שתוכלו להשתמש בערכים של פרשת השבוע מויקיפדיה האנגלית, שם יש פרשנוית של רבנים לפרשות השבוע. אם מישהו יוכל לתרגם זאת זה יהיה נהדר. הנה קישור (בכותרת "In inner-biblical interpretation")והלאה.
נ.ב. אם תוכלו להביא פירושים של רבנים מכלל הזרמים ושל רבני תימן אודה לכם מאוד.
תודה רבה ותזכו לעשות מצוות --" (השם המלא שמור אצלי)

אריאל ביגל נ"י 15:16, 30 בינואר 2012 (IST)

ערכים מוזרים באנגלית[edit]

ודאי שמת לב שלאחרונה נכתבים ערכים מוזרים באנגלית.

אני מוחק אותם כל פעם, אבל צריך לבדוק מאיפה זה מגיע ולנסות להפסיק את זה..

אנא, העבר את ההודעה למנהל הטכני.

בכבוד, אריאל ביגל נ"י 13:18, 1 בפברואר 2012 (IST)

ראה כאן. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 09:40, 11 במרץ 2012 (IST)

ראה[edit]

שיחת משתמש:אריאל ביגל#ספאם טישיו 21:52, 7 בפברואר 2012 (IST)

שלום. אני מציע להסיר זמנית את דף השינויים אחרונים מתיבת הכלים של ויקישיבה, כנוהל חירום, עד להפסקת מתקפת ההשחתות, כדי למנוע מגורמים עויינים, להשתמש, הלכה למעשה, בויקישיבה במקום פרסום לתועבות עולם. אנא, אנא, הגב על הודעתי זו! טישיו 22:05, 12 בפברואר 2012 (IST)
רעיון טוב
אני אבדוק את זה.
לגבי ההערה הקודמת, אין לי בינתיים פתרון גורף,
אשמח להצעות.
תודה רבה. יישר כח! --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 21:18, 13 בפברואר 2012 (IST)
אם לא תתנגד, אבצע זאת בקרוב (הסרת הדף מתיבת הכלים זמנית), או קי? טישיו 22:06, 14 בפברואר 2012 (IST)
צוות האתר כן מתנגד, לכן אל תעשה את זה, אבל אשמח שתמשיך למחוק את הערכים והמשתמשים אלה, בינתיים אנחנו עובדים על דרכים לפתור את הבעיה.
יישר כח גדול ותודה רבה. -מאירי, חבר בהנהלת האתר. 10:55, 15 בפברואר 2012 (IST)
הם משתמשים בויקישיבה לפרסם את הרעיונות שלהם. ממש לא אכפת להם שאתה מוחק את הערכים, כי בנתיים עוד קוראים נחשפו להגיגיהם, וחצי שעה אחרי זה הם מוסיפים עוד דפים. הם משתמשים בויקישיבה כקורדום לפרסום, מאות או אלפי אנשים נחשפים לאתרי ההבל דרך ויקישיבה, השאלה למי זה אכפת. טישיו 19:44, 5 במרץ 2012 (IST)
לא הבנתי מה השאלה --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 01:57, 7 במרץ 2012 (IST)
הבהרתי היטב מה הבעיה בדפים האלו - למעשה יש בויקישיבה כמעט 24 שעות ביממה דפים כאלו של השחתות, שהפרסומת נעשית דרך פרסומת ודרך דף השינויים אחרונים, ולכן אני מתפלא מדוע הנהלת האתר מסרבת להסתיר את דף השינויים אחרונים שבו משתמשים הנ"ל לפרסם את אתרם, עד יעבור זעם, ואבקש לשקול זאת שוב. אדגיש שידוע לי שזה עזר באתרים אחרים ברשת. טישיו 05:46, 7 במרץ 2012 (IST)
יש אישור לשבועיים, אשמח לדבר על הצד הטכני במייל --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 14:50, 7 במרץ 2012 (IST)
ועוד משהו חשוב יותר, בעיקר באתר הזה - להסיר את רשימת הערכים החדשים בעמוד הראשי, כדי שלא ישמש כבמה לערכי ההבל. זה יותר חשוב מהסתרת השינויים אחרונים, ואגב, אולי אפשר להוסיף אמצעי מניעה להרשמת בוטים לויקישבה על ידי בקשה להקלדת אותיות ומספרים, כמו בויקיפדיה? טישיו 17:25, 9 במרץ 2012 (IST)
בכבוד, אבל רק לשבועיים, אמרת שאתה יודע איך להוריד אותם...
ככל ידוע לי, רק wikiboss יכול לאשר למשתמש להיות בוט וגם כבר יש בקשה להקלדת פעולה חשבונית בפתיחת משתמש חדש.
יישר כח! --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 21:08, 10 במרץ 2012 (IST)
הורדתי מדף הבית. שבוע טוב! --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 22:46, 10 במרץ 2012 (IST)
שלום. תודה רבה שעשית את הצעד החשוב ביותר - הורדת הערכים החדשים מדף הבית. זהו הצעד החשוב ביותר, שהרי העמוד הראשי הוא העמוד הנצפה ביותר. אני ממליץ להמשיך בצעד זה ללא הגבלת זמן עד להפסקת המתקפה. בקשר לדבריי לעיל, אני רוצה לדייק: ביררתי שוב, ומה שהפחית את הספאם באתרים אחרים ברשת שהותקפו כעת הוא שינוי אופן ההרשמה, מהקלדת חשבון - דבר שבוטים של טרולים מתוחכמים יכולים להתגבר על זה, להקלדת אותיות עקומות כמו בויקיפדיה. אי לכך, ברור לי שבשנייה שצעד זה יעשה, נוכל לבטל את כל הצעדים האחרים, להחזיר את רשימת הערכים החדשים לעמוד הראשי וכו'. טישיו 05:35, 11 במרץ 2012 (IST)
המהלך בטיפול. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 09:19, 11 במרץ 2012 (IST)
בנתיים נראה שההתקפה רק הולכת וגוברת, ביום האחרון נפתחו כמאה דפי השחתות. לכן יצרתי את מדיה ויקי:Spam-blacklist. יש להוסיף לדף כתובות ספאמיות. לפני כל כתובות יש להוסיף \b, ולפני כל נקודה יש להוסיף \. תודה טישיו 05:51, 18 במרץ 2012 (IST)
עדכון: למרות שהמתקפה הפסיקה את פעולתה בצורה ניכרת (מעשרות השחתות ביום לאחד בלבד), נראה שהספאם ההוא משיך קצת ידנית (היום הייתה עוד השחתה). מצאתי עיצה למנוע הוספת קישורים חיצוניים לויקישיבה, על ידי משתמשים שאינם מפעילי מערכת. ניסיתי את המסנן וזה עוזר, משתמשים רגילים לא יכולים להכניס קישורים חיצוניים, ומכיוון שרוב המשתמשים הפעילים אצלינו הם מפעילי מערכת (יוסף שמח, מאירי וביגל וטישיו) זה לא כ"כ נורא (חוץ מלמאי נ"מ). מה דעתך? טישיו 20:18, 19 במרץ 2012 (IST)
רעיון טוב, כדאי שתפנה גם ליוסף שמח בנושאים אלו. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 21:17, 19 במרץ 2012 (IST)

בקשה להסבר[edit]

מדוע אני מנוע מלערוך שינויים בערך יש"ו? (שאגב, את רובו אני ערכתי) ומדוע אינני יכול לצפות אפילו בדף השיחה שלו?

כמו כן, במקומות נוספים ראיתי שאני חסום מלערוך, ותהיתי - מדוע?

בברכת יישר כח גדול על המפעל הענק של אתר ישיבה בכלל, וישיבת בית אל בפרט.

בתודה רבה, למאי נ"מ? 14:20, 28 בפברואר 2012 (IST)

החשבון שלך לא חסום בכלל, אשמח אם תפרט יותר. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 22:58, 29 בפברואר 2012 (IST)
יתכן שהבעיה בחיבור שלי לרימון, אך אינני בטוח. עכ"פ גיליתי אחר ניסיונות רבים, שאני מנוע מלתן ערכים גדולים (כמעט כל הערכים השלמים) או כותרות שתחתיהן חומר רב. ר' דברים שכתבתי לידידי אריאל ביגל נ"י. בכל אופן תודה רבה ופורים שמח!!! למאי נ"מ? 15:13, 7 במרץ 2012 (IST)

חונכות[edit]

נתקלתי בפרוייקט מענין בויקיפדיה וחשבתי שכדאי להשתמש ברציונאל העומד מאחוריו ולשפר בכך אץ האתר. הפרוייקט הוא פרוייקט חונכות למשתמשים חדשים (או למשתמשים ותיקים שלמרות זאת צריכים ליווי...), בו משתמשים ותיקים ומנוסים מלווים את המתמשים החדשים בשאלות, עזרה וכד'. יש לרעיון הזה יתרונות רבים:

 1. . מונע טעויות ובעיות שנובעות מכתיבת חובבנית ומתחילה.
 2. נותן למשתמשים החדשים הרגשה ש"הם לא לבד".
 3. פיקוח יותר צמוד על הכותבים החדשים.

לאור זאת אני חושב שכדאי לאמץ איזשהו אבטיפוס של פרוייקט כזה לאתרנו.

לקריאה נוספת: הפרוייקט בויקיפדיה.

אשמח לעמוד איתך בקשר בענין זה, אריאל ביגל נ"י 08:51, 11 במרץ 2012 (IST)

נראה לך שיש בויקישיבה מספיק משתמשים פעילים בשביל פרוייקט כזה? (הקישור שהבאת לא תקין). --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 09:29, 11 במרץ 2012 (IST)

יישר כוח גדול על ויקישיבה[edit]

אשמח אם תגיב כאן. תודה רבה מראש, למאי נ"מ? 20:30, 13 במרץ 2012 (IST)

הגבתי במקום. יישר כח! --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 21:32, 13 במרץ 2012 (IST)

תלמידיו של רבי עקיבא[edit]

לדעתי הערך הנ"ל ראוי למחיקה, אולם לא רציתי לעשות זאת מבלי להתייעץ. מה דעתך? אריאל ביגל נ"י 22:34, 15 במרץ 2012 (IST)

קשה לי להכריע בנושא, יש אלטרנטיבה אחרת לערך הזה? --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 00:03, 19 במרץ 2012 (IST)
אפשר לאחד לתוך פסקה בערך רבי עקיבא ולהשאיר הפניה. טישיו 01:39, 19 במרץ 2012 (IST)
בהצלחה! --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 02:12, 19 במרץ 2012 (IST)

בקשה קטנה[edit]

ראשית יישר כח גדול על האתר בכלל, ועל ויקישיבה בפרט. אני מאד נהנה גם מהאתר וגם מוויקישיבה.
אני יודע שדברים גדולים צריכים הרבה השקעה ואנשים שעובדים מאחור על כל דבר קטן - והיות וגם לך יש חלק מרכזי בזה, קבל נא את תודותיי העמוקות!
הייתי שמח אם תסיר אותי מרשימת המבוקרים, משום שנחוץ מאד שיעברו אנשים רציניים על מה שאני כותב, וזאת מבלי להתייחס לעובדה שיש לי שגיאות הקלדה רבות.
תודה רבה ובהצלחה עצומה!!! --למאי נ"מ? 23:23, 18 באפריל 2012 (IDT)

ראשית יישר כח גדול לך, שנית, כפי שוודאי שמתם לב לא הייתי כ"כ באתר בזמן האחרון ולכן אני חושב שכדאי שתשאל קודם את אריאל ביגל נ"י ואת יוסף שמח ותשקלו יחד האם המהלך הזה כדאי כי בסופו של דבר זה יקח גם מהזמן שלהם... מאירי, חבר בהנהלת האתר. 15:43, 30 באפריל 2012 (IDT)

עוד נקודה:[edit]

ברצוני לערוך דיון חשוב שנמצא בארכיון של דף השיחה של מר. איך אעשה זאת? יישר כוח גדול! --למאי נ"מ? 11:15, 20 באפריל 2012 (IDT)

נראה לי שכדאי לשים כאן קישור לשם ולהמשיך את הדיון כאן. מאירי, חבר בהנהלת האתר. 15:45, 30 באפריל 2012 (IDT).

ציורי המקרא[edit]

אני מתלבט בשאלה שקשורה לאתר, ואשמח לשמוע את חוות דעתך בענין. כחלק מהעבודה על שיפור חזות האתר, ודאי שמת לב כי אני משתדל להעלות תמונות לערכים במידת האפשר. לאחרונה התלבטתי האם זה נכון ואמיתי לעדות זאת גם בערכים על דמויות או אירועים מן המקרא, כאשר אני מעלה ציור או פסל של אמנים (בד"רכ גוים) כדוגמת גוסטב דורה או מיכאלאנג'לו. כמובן, כאשר מדובר בציור או בפסל שאין בו פגיעה חלילה בקודשי ישראל (כמו למשל הפסל "דויד" בו מוצג דוד המלך בגילוי ערווה או הפסל בו נראה משה עם קרן על המצח וכד'), אלא רק ביטוי אומנותי של התנ"ך. אני יודע שיש ערכים עם ציורים כאלו באתר (למשל מרים, יוכבד, יוסף, יהודה בן יעקב ועוד), ואני מתלבט האם זה ראוי באתרנו. אשמח לשמוע את דעתך!

אריאל ביגל נ"י 10:22, 30 באפריל 2012 (IDT)

שלום.
1) ודאי שמתם לב שאני לא כ"כ פעיל בזמן האחרון הן מסיבות אישיות והן מסיבות משפחתיות (אשמח אם תתפללו ותלמדו לרפואת סבתי "חיה אסתר בת ברטה בלומה")
2) אני אישית לא אוהב את הציורים האלו, אבל אעלה את השאלה לצוות האתר. יישר כח גדול!
מאירי, חבר בהנהלת האתר. 15:53, 30 באפריל 2012 (IDT).
לבקשת מנהל האתר שאלתי את מו"ר רה"י הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א והוא אמר שזה לא שייך. --מאירי, חבר בהנהלת האתר. 15:09, 1 במאי 2012 (IDT).
יישר כח, אשתדל להסירם מהמקומות שראיתי. אריאל ביגל נ"י 15:41, 3 במאי 2012 (IDT)
 1. לצורך דיון עם שאר מפעילי המערכת - אוסיף:
  X.PNG
  עמוד זה סומן למחיקה.

  .