שיחת משתמש:Hoki

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

שלום Hoki, ברוך בואך לויקישיבה!

תודה שנרשמת לאתר, הצלחתנו מותנית בשיתוף פעולה רב מצד הגולשים. כל תרומה לאתר מבורכת.

כולם מוזמנים להשתתף בויקישיבה. נא לשים לב לעקרונות העריכה - ויקישיבה:עקרונות עריכה.

מומלץ שמשתמשים חדשים לאתר ולסביבת "ויקי", יעזרו בעזרה בתחילת דרכם.

הנהלת האתר תשמח לעמוד לצדכם ולסייע בכל שאלה או בעיה.

בברכת התורה, למאי נ"מ? 16:51, 30 באוגוסט 2012 (IDT)

אני מבין שאתה מחליף את מאירי בניהול ויקישיבה - בהצלחה רבה!!!

למאי נ"מ? 16:51, 30 באוגוסט 2012 (IDT)

גם אני הקטן מצטרף לברכותיו של ידידי למאי נ"מ, בהצלחה רבה והמשך עבודה פוריה ומועילה לכולנו יחד!

שבת שלום ושנה טובה, אריאל ביגל נ"י 15:13, 7 בספטמבר 2012 (IDT)

השמצות[edit]

בזמן האחרון מנהלת מלחמה בין ר' אליהו אמזלג הי"ו לבין יאירושי2 ומהנהן. בתחילת המאבק ביניהם, התערב מפעיל המערכת, חכם טישיו הי"ו, ופעל בחכמה למנוע את ההשמצות מחד, ומאידך - להביא את שני הצדדים לדיון פורה וענייני, במידת האפשר.

מאז תחילת 'זמן אלול', חכם טישיו "נעלם", ועזב אותנו לאנחות, ואין מי שיעשה סדר, עד שזה מוחק גרסתו של זה וזה מוחק גרסתו של זה (ניתן לראות זאת בהיסטוריית הגרסאות של דפי השיחה פאה נכרית; טישיו ושל הערך רבי יהושע בועז, וכן בדפי השינויים אחרונים ועוד).

אני מציע לגבש את הנהלים הבאים:

 1. הדיונים בוויקישיבה יעשו לגופו של עניין, ולא יעסקו בכותב, אלא בנכתב.
 2. האשמת אישים ידועים ו/או מחברי ספרים בטענות ללא הוכחה ברורה - היא השמצה, שאסור לכותבה.
 3. ויקישיבה מאפשרת אנונימיות. אסור למשתמש כלשהו לחשוף את זהותו (הוודאית והמוכחת או המסופקת) של משתמש אחר.
 4. מחיקת חומר שנכתב ע"י משתמשים אחרים ואיננו עובר על כללי ויקישיבה, מדפי שיחה, מבלי לקבל את הסכמת הכותב - אסורה.
 5. הפניה לפורום אינטרנטי או אתר אינטרנט אחר בכדי לעקוף את הכללים הנ"ל - תחשב ככתיבת הדברים בוויקישיבה.
 6. עריכה שתפר את הנהלים הנ"ל (או כל כלל אחר מכללי ויקישיבה, כגון זכויות יוצרים) - תבוטל או שימחקו הדברים הבעייתיים שבה (- בעריכה הכוללת תוכן עם השמצות, עדיף למחוק רק את ההשמצות).
 7. משתמש שיפר את הכללים הנ"ל - יחסם ע"י מפעיל מערכת (מומלץ למפעיל-המערכת להזהיר בטרם יחסום, אך יש בזה פרטים ומצבים רבים הנתונים לשיקול דעתו).

בהצלחה רבה וכתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 17:29, 30 באוגוסט 2012 (IDT)

שלום וברכה לכל העוסקים בקודש, ולידידי הרב למאי נ"מ.
כבודו הגדיר את הנעשה "מלחמה" ביני לבין אותו משמיצן, שנרשם לויקישיבה תחת כמה ניקים, יאירושי, יאירושי2, מהנהן, ועוד שאינני זוכר, כאשר כל העת הוא משמיץ רבנים שונים, מחברי ספרים על מנת להצדיק את מנהג בנות ישראל ללבוש פאה.
הוא נוהג להשמיץ את הרב עזרן במיוחד - ניתן לראות זאת בהשמצות רבות שהשמטתי כאן וכאן, עריכות אלה שוחזרו על ידו שוב ושוב, כמו כן גם כאן - ניק חדש, השמצות ישנות, בתחילה היתממות "האם אני נוהג לפי הכללים"? ואח"כ שיחזור מחיקת דבריו ע"י הרב 'למאי נ"מ'.
הוא גם מתייחס אלי כמחבר הספר; יש בזה גם "אאוטינג" שלפי כל הכללים הנהוגים בכל מקום, דינו של הכותב היא חסימה לצמיתות, וגם השמצה כלפי מחבר אותו ספר.
ידידי הרב טישיו כתב על כך בדף שיחתו:
"יש מהאוסרים, שכדרכם גם מחוץ לעולם הוירטואלי, אינם בוחלים בשום דרך לכפות את דעתם על אחרים, הם לא ממש מעוניינים לדון, וראיה לדבר שכשהחלת לדון עם אותו משחיתן ומשמיצן הוא נעלם כליל, וחזר רק לאחר שבוע כדי להשמיץ. אם אתה רוצה תוכל לכתוב לו באחד מדפי המשתמש של אחד מהבובות שלו שאם ירצה לדון עניינית הוא מוזמן. אך לענ"ד אני מטיל ספק בדרך זו, שכן לצערי ומנסיוני הרב, ההתייחסות אל טרולים חייבת להיות התעלמות מוחלטת, וזכו אחינ� בויקיפדיה לכתוב דף מדיניות שלם אודות הטיפול בטרולים, כשאחד מהכללים הידועים הוא התעלמות מוחלטת ושחזור מיידי ומוחלט".
להלן הוא חסם את 'יאירושי', ולאחר מכן את 'יאירושי2', כאשר אותו אחד מספיק לחזור בניק 'מהנהן', ובינתיים הרב טישיו הפסיק את מלאכתו כאן.
מראש הזהרתי שחבל לתת לו צ'אנס נוסף שוב ושוב, כאשר בכל עריכה נוספת הוא מנסה להשמיץ, ברמז או במפורש (ניתן לראות זאת בעריכותיו האחרונות בערך רבי יהושע בועז).
בברכת הצלחה לך כמפעיל מערכת, אליהו אמזלג 19:00, 30 באוגוסט 2012 (IDT)

לכולם,
א. האם יש מי שחולק על הכללים שהצגתי?
ב. כדאי להוסיף עוד כלל שמי שבעבר בר על הכללים צריך לתקן את דבריו/מחיקותיו. במידה ויבקשו ממנו לתקן את עריכותיו בדף השיחה שלו, והוא לא יעשה זאת תוך שלושה ימים במהלכם ביצע לפחות שתי עריכות במרחבי ויקישיבה - יחסם.
ברכות בהצלחה למנהל החדש, ותודה רבה לכולם!
כתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 22:55, 30 באוגוסט 2012 (IDT)

כללים שכולם בנויים רק כדי שאף אחד לא יעז להזכיר חלילה את עלילות א"א והמצאותיו, אני טענתי בתחילה שמה שכתבת בשמו כ"חכמי זמננו" הוא שגוי ומוטעה לחלוטין, וניסית להתווכח, עד שבא מהנהן והוכיח שבאמת כל זה המצאה, ועדיין אתה מסרב למחוק את זה לחלוטין מהערך יאירושי2 01:32, 31 באוגוסט 2012 (IDT)

יאירושי, שלום ולילה טוב!
א. אתה יודע שאתה נוהג שלא כהדרכתו של חכם טישיו הי"ו, ומדוע אתה שב לסורך?
ב. לגבי הפער הכרונולוגי בין השלט"ג לחולקים עליו - הערת הערה נכונה, והתחלתי לטפל בדברים במקום אחר.
ג. אם תעיין טוב, תראה שחלק מהכללים בא למנוע את ההשמצות האישיות כנגד המצדדים בפאה נכרית, וחלק מהכללים בא למנוע טיוח של ביקורת על דברי המצדדים בפאה נכרית (ומניעת היכולת למחוק טענות ענייניות שאינן השמצה). כך שהכללים לא נועדו לסייע לצד מסויים, אלא לשמור על דיון ענייני העוסק בעניין ולא באדם.
ד. הצעתך לקבוע שמי שיאשים אחרים ב-השמצה/שקר/סילוף יצטרך להוכיח את דבריו, ואם יתברר כי שקר בפיו יוזהר ויחסם, היא רעיון טוב, שגם אותו יש לצרף לכללים.
ה. כדאי גם להוסיף כלל המונע מלהאשים אדם שוב ושוב באותם טענות. כן, הוא טעה פעם אחת ועשה תשובה (ברכות יט.), זו לא סיבה לחזור על כך שוב ושוב ולהזכיר לו מעשיו הראשונים. גם מי שיעבור על כלל זה יוזהר ויחסם.
ו. אם יש לך עוד רעיונות לכללים מועילים - נשמח לשמוע. בכל מקרה, יישר כוח גדול!
ז. אבקש שכל מי שיש לו הערה ספציפית על הכללים - יעיר אותה, כי אני רוצה להתקדם בעניין (להעבירה לאישור הבכירים: ההנהלה ומפעילי מערכת ותיקים).
לילה טוב וכתיבה וחתימה טובה לכולם! למאי נ"מ? 04:59, 31 באוגוסט 2012 (IDT)

יש למחוק את כל עריכותיו מאז ולדון בנפרד על כל הוספה לערך.יאירושי2 10:35, 2 בספטמבר 2012 (IDT)

יאירושי, שלום וערב טוב!

 1. כתבת: "למאי נמ, אינני מסכים לכללים שלך, אם לא הבנת" - לא די באמירה כזו. אתה צריך להסביר מדוע הכללים שלי אינם טובים, הם מונעים השמצות (לשני הכיוונים) ומאפשרים לפתח את המיזם בכלל והערך פאה נכרית בפרט באופן טוב יותר. כדאי שתסביר את הבעייתיות בכל כלל כשלעצמו.
 2. כתבת: "הכלל היחיד שאני מציע, שמי שנתפס מספר פעמים בעריכה מגמתית, כל עריכותיו ימחקו" - מבלי להסכים לדברים שאמרת כלפי האדם, אם יש דברים בערך שהם רק השערות של הלה, לדעתי, צריך להשמיטם מהערך. הערך איננו צריך להכיל השערות של ראובן או שמעון (מלבד בהערות שוליים במקרים חריגים) אלא רק לסכם את דברי הפוסקים.
  לכן, אנא תפתח פסקה בשיחה:פאה נכרית המביאה השערות לא מבוססות של הלה (או של אחרים), ואשתדל בלי נדר למחוק אותם מהערך כשיהיה לי זמן.
 3. אזכיר שוב את דברי חכם 'טישיו' לגבי אאוטינג (מדומה) (ודומני שבכלל זה לומר שהוא הכותב באתר פלוני או בפורום אלמוני).

אבקש שתתייחס ספציפית לכל דבר ודבר שכתבתי, חרת קשה מאד לנהל דיון ענייני.
כתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 23:27, 3 בספטמבר 2012 (IDT)

כמו שכבר כתבתי כמה פעמים, אאוטינג מכל סוג שהוא אסור בהחלט לפי כללי האתר. יאירושי עובר על כלל זה בזדון, ואני מבקש מכל מפעילי המערכת לחסום אותו לצמיתות בכל שם שירשם. תודה טישיו * שיחה 23:04, 5 בספטמבר 2012 (IDT)

סיכום הכללים שעלו עד כה[edit]

 1. הדיונים בוויקישיבה יעשו לגופו של עניין, ולא יעסקו בכותב, אלא בנכתב.
 2. האשמת אישים ידועים ו/או מחברי ספרים ו/או כותבים בוויקישיבה (או באתרי אינטרנט אחרים) בטענות ללא הוכחה ברורה או מבלי לנמק את הדברים בצורה מפורטת - היא השמצה, שאסור לכותבה.
 3. יש להימנע מביטויי גנאי, קללות, גידופים, איחולים לא נעימים, איומים, הטרדות, וכל כיוצא בהם.
 4. במקרה והדברים הנ"ל (סעיפים 1-3) יכוונו כנגד תלמידי חכמים (שנחשבים ככאלה עפ"י הנהלת האתר) - יש להתייחס לדברים בחומרה יתירה.
 5. האשמה חוזרת ונשנית של אדם ו/או 'ניק' וירטואלי, שוב ושוב באותם טענות, אף אם הם אמיתיות ומנומקות, אם הלה תיקן דרכיו ועשה תשובה (ברכות יט.) - היא בכלל "השמצה" המבוארת בסעיף 2 לעיל.
 6. אוטינג - ויקישיבה מאפשרת אנונימיות. אסור למשתמש כלשהו לחשוף את זהותו (הוודאית והמוכחת או המסופקת) של משתמש אחר. כמו כן, אסור לחשוף את עיסוקיו השונים (כתיבותיו בבמות אחרות וכד').
 7. מחיקת חומר שנכתב ע"י משתמשים אחרים ואיננו עובר על כללי ויקישיבה, מדפי שיחה, מבלי לקבל את הסכמת הכותב - אסורה.
 8. הטחת עלבונות במשתמשים אחרים או באנשים אחרים - פסולה ואין מקומה בוויקישיבה.
 9. הפניה לפורום אינטרנטי או אתר אינטרנט אחר בכדי לעקוף את הכללים הנ"ל - תחשב ככתיבת הדברים בוויקישיבה.
 10. המאשים אחרים ב-השמצה ו/או שקר ו/או סילוף ו/או התנהגות בניגוד לאחד מכללים אלו, יצטרך להוכיח ולנמק את דבריו (כמפורט בסעיף 2 לעיל).
 11. עריכה שתפר את הנהלים הנ"ל (או כל כלל אחר מכללי ויקישיבה, כגון זכויות יוצרים) - תבוטל או שימחקו הדברים הבעייתיים שבה (- בעריכה הכוללת תוכן עם השמצות, עדיף למחוק רק את ההשמצות), ועורכה יחסם, עפ"י שיקול דעתו של מפעיל מערכת.
 12. במצבים יוצאי דופן המצריכים חריגה מכללים אלו - יש לקבל בטרם ביצוע הפעולה - הסכמה רחבה של מפעילי מערכת (ואם הם אינם מתעסקים בעניין כלל - יש להשיג אישור ממפעיל מערכת אחד לפחות).
 13. משתמש המוצא עבירה על הכללים הנ"ל, ובפרט אם היא מופנית נגדו - לא ימחק את הדברים, אלא יסמן אותם בכתב נטוי ויפנה למנהל מערכת בכדי להשמיטם ולפעול בנידון עפ"י הכללים הנ"ל. במידה והוא מחק חומר שאיננו עובר על הסעיפים הנ"ל (לדעת מפעיל מערכת) - המוחק יחשב כעובר על סעיף 6 לעיל.
 14. משתמש שעבר על הכללים בעבר (קודם גיבושם) או שעבר עליהם בשוגג, יתבקש בדף שיחתו לתקן את מעשיו. במידה והוא ימנע מלבצע זאת - דינו כאילו ביצע זאת לאחר קביעת הכללים ובמזיד, כמפורט בסעיף 11 לעיל.
 15. משתמש שיכניס שקר בזדון לגוף הערך - זו השחתה גמורה, ודינו כמפורט בסעיף 11 לעיל.
 16. משתמש שיזכיר שם של רב מבלי לכנותו בתואר "הרב" ובהתייחסות מכובדת כמקובל וכנדרש - דינו כמפורט בסעיף 11 לעיל.
 17. משתמש שביטל או שינה עריכות של מפעיל מערכת מחמת הכללים הנ"ל - דינו להיחסם. (גם אם הוא משוכנע שזו לא השמצה וכד' - אפשר לפתוח על כך דיון, אבל לא לבטל את עריכות של מפעיל מערכת).
בתקווה שכתבתי את כל הכללים הנצרכים. אבקש מכל מי שיוכל לבחון את הכללים, לראות אם יש מה לשנות/להוסיף/למחוק, ולהביע את דעתו לחיוב או לשלילה.
לילה טוב וכתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 02
17, 6 בספטמבר 2012 (IDT)

אני מסכים לכל הכללים הנכונים האלו, שנכתבו בטוב טעם ודעת. טישיו * שיחה 13:09, 6 בספטמבר 2012 (IDT)

לגבי מחיקת טקסט מדפי שיחה - איני רואה בכך כל טעם. אין למחוק טענות תוך כדי ויכוח ובכל מקרה ההסטוריה שמורה. אם הדברים חמורים וראוי להסיר אותם - למפעילי מערכת יש אפשרות להסיר מההסטוריה גרסאות נגועות.
לגבי שימוש בתבנית מקור - הוא לא נועד ללצביעה באפור, הדבר עלול לגרום לבעיות. יש להשתמש ב{{מקור2}}.
לגבי דיונים על ויקישיבה - מומלץ להעביר לויקישיבה:בית מדרש ולא לקיים בדפי שיחה.
יו"ששיחה 12:42, 27 בספטמבר 2012 (IST)
לכל הפונים אלי בבקשת חוות דעת. ראיתי את הענין רק ביום שיש אחה"צ, אי"ה בשבת אקרא את הדיון ואביע את דעתי בעז"ה במוצ"ש. שבת שלום, אריאל ביגל נ"י 15:11, 7 בספטמבר 2012 (IDT)

בקשה קטנה[edit]

שלום ולילה טוב!

אני מעוניין לשוחח אתך בדוא"ל (מבלי קשר כלל לנושאים המדוברים בפסקה הקודמת) - אשמח אם תפנה אלי למייל (כתובת המייל שלי נמצאת אצל 'יוסף שמח' ואצל הנהלת ויקישיבה).

תודה רבה מראש וכתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 22:49, 30 באוגוסט 2012 (IDT)

מפעיל מערכת[edit]

ישנו דף הנחיות למפעילי מערכת. הוא מסביר על המשמעות והיכולות של התפקיד. --מאירי 13:15, 11 בספטמבר 2012 (IDT)

בקשת הסבר - רבי צבי הירש חיות[edit]

הרב הוקי הי"ו,

היות וכבודו ביטל את העריכות שלי, הייתי שמח לקבל הסבר לסיבת הדבר, כי היה נראה לי שעריכותיי היו לתועלת בכדי לשפר את הערך (הסרת שגיאות כתיב, בקשת מקורות והרחבה, חלוקה לפסקאות ועוד).
במידה ועריכת כ"ת נעשתה בטעות - הדרך לתקן זאת ע"י לחיצה על כפתור הביטול.
בכבוד וייקר! כתיבה וחתימה טובה! למאי נ"מ? 23:28, 11 בספטמבר 2012 (IDT)

למאי נ"מ,
האם כוונתך לכאן? אם כן - לא אני ביצעתי שינויים אלו, תבדוק בבקשה אם אוכל ללחוץ על ביטול (אם זה מקובל עליך). איני יודע מדוע זה קרה כי כאמרו לא אני ביצעתי שינויים אלו יש לך רעיון מה קרה? כט"ס. Hoki - מנהל ויקישיבה, 23:26, 12 בספטמבר 2012 (IDT)

שנה טובה[edit]

שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה.

שנזכה לשנה של צמיחה וגדילה בתורה, ביראת שמים ויראת חטא, במעשים טובים ובעבודת הבורא.

שנה מלאת טוב, מלאת ברכה והצלחה בכל מעשה ידינו, שתפילותינו תענינה ברצון.

שנה בה נתבשר בשורות טובות ישועות ונחמות.

שתהיה שנה בה נצליח לקדם את אתר ויקישיבה להגדיל תורה ולהאידרה!

אריאל ביגל נ"י 23:09, 15 בספטמבר 2012 (IDT)

חסימה[edit]

כדאי לחסום את מוסיפי השטויות לדפים. לילה טוב! למאי נ"מ? (שיחה) 23:27, 2 בדצמבר 2012 (IST)

טופל בברכת התורה Hoki חבר בהנהלת ויקישיבה 18:15, 4 בדצמבר 2012 (IST)

נושאים שהצניעות יפה להן[edit]

שלום וחודש טוב!

סליחה על ההיעדרות בחודש האחרון עקב תקלה.

אבקש מכבודו להגיב בדיון בבית המדרש לגבי היחס הנכון לנושאים שהצניעות יפה להן, ולעקוב אחריו.

יישר כוח ולילה טוב! --למאי נ"מ? (שיחה) 03:16, 12 בפברואר 2013 (IST)

לגבי הערך מגילת אסתר/גילויים ארכאולוגיים[edit]

עניתי על פנייתך בדף השיחה שלי. תודה רבה וחודש טוב!--Mishehu (שיחה) 13:16, 12 במרץ 2013 (IST)

תקלה[edit]

לכ' הוקי שליט"א

לאחרונה נתקלתי בתקלה באתר, שלא מאפשרת לקרוא תבניות ניווט (אתה יכול לפתוח למשל בתבנית:מפרשי השולחן ערוך ולראות.

שכויעך! אריאל ביגל נ"י (שיחה) 00:59, 7 בפברואר 2014 (IST)

איני רואה מה הבעיה,נא להפנות את תשומת ליביבברכת התורה Hoki חבר בהנהלת ויקישיבה

טבלאות[edit]

מישהו מחק את התבניות של הטבלאות, כך שטבלאות רבות במיזם השתבשו, לדוגמא בערך ביקורת המקרא ובערך בלעם בן בעור ועוד ערכים רבים ממש. כבודו יכול לפנות למי שיוכל לטפל בזה? גם המשתמש ביגל אמר שפנה בענין זה אבל בינתיים הבעיה לא נפטרה. תודה רבה רבה--Mishehu (שיחה) 21:13, 12 בפברואר 2014 (IST)

כנ"ל,איני רואה מה הבעיה אם יש משהו שלא שמתי לב אליו נא להודיעיניבברכת התורה Hoki חבר בהנהלת ויקישיבה
אחרי שתיקנו את הבעיה, שוב חזרה. נראה לי שפתחו משתמש עם השם "שמן זית", והתוכן של המשתמש היה התבנית שצריך, ואחרי שמחקו אותו (כבודו מחק) הבעיה חזרה. אשמח מאוד אם תתקנו זאת שוב, תודה רבה.--Mishehu (שיחה) 21:22, 18 במרץ 2014 (IST)
הבנתי שהבעיה תוקנה נכון? בברכת התורה Hoki חבר בהנהלת ויקישיבה

טיפול בטרול הנ"ל שזיהם דפים רבים בויקישיבה[edit]

שלום וברכה לכת"ר,

זמן רב לא נכנסתי לויקישיבה, נכנסו שינויי עריכה רבים בערכים שערכתי והתייאשתי מלדון באריכות על כל קוץ וקוץ. רק גיליתי דבר מה בשוטטות אקראית; הטרול הנ"ל נכנס לכאן לאתר וזיהם עשרות ערכים שונים, כאשר המנהלים לא שמו לב כלל למעשיו.

הוא שינה את התבנית 'לא חתם' וכך הופיעה השמצתו בעשרות ערכים של ויקישיבה, לפלא הדבר בעיני שאף אחד לא שם לבו לשינוי זה. לאחר שערכתי מספר ערכים אקראיים וניסיתי להשמיט את השורה 'לא חתם', עמדתי על מקור הבעיה - גירסה זו של המשתמש 212.76.100.196.

למרות שמפעיל המערכת 'טישיו' קבע חד משמעית (לעיל) כי אותו טרול יחסם לאלתר בכל ניק בו ירשם לויקישיבה, ועריכותיו ימחקו לאלתר, עקב ההיסטוריה הבעייתית של האיש, בלשון המעטה, בכל זאת לא היה אפילו מפעיל מערכת אחד שישים לב לכך שהושחתה תבנית חשובה, במזיד ובכוונה תחילה, ובמשך ימים ארוכים הופיעו השמצות מכוערות כלפי הרב המחבר ספר חו"כ (שאותו משמיץ הלה באובססיביות) בעשרות ערכים בויקישיבה.

אבקשך אם תוכל לדאוג למחיקת הגירסה, וכעת, משיש בידינו את האייפי של המשחית, אם תוכל לבדוק מבחינה משפטית אם ניתן לתבוע את אותו אדם שזיהם את ויקישיבה בעשרות ערכים, בהשמצה האסורה ע"פ חוק לשון הרע, כלפי רב בישראל שכל חטאו שכתב ספר תורני הלכתי.

אגב, אם יש מחסור בכוח אדם בויקישיבה, אשמח להצטרף כאחד המפעילים, ואטפל ביד קשה בכל אדם שינסה להטות ערכים בצורה בלתי אובייקטיבית, וקל וחומר השחתה שכזו.

בברכה, אליהו אמזלג (שיחה) 01:51, 29 במאי 2014 (IDT)

שלום אליהו כפי שכתבתי בדף שיחה של אריאל ביגל נ"י : המשתמש אליהו אמזלג שיחזר את הגרסא וכך המצב עכשיו אם ראית משהו אחר נא להודיע,בנוגע להשחתה,אם היא תימשך ננקוט בצעדים המתאימים.בברכת התורה Hoki חבר בהנהלת ויקישיבה

שאלה על מדיניות האתר[edit]

שלום!

מהי מדיניות האתר לגבי מחקרים שאינם מתוך בית המדרש, וחוקרים שאינם אנשי תורה?

בערכים הקשורים להיסטוריה וכד', האם יש לתת מקום לדעות של אנשים כאלו?

אשמח שתשאלו את הרב מלמד בנידון.

תודה, אריאל ביגל נ"י (שיחה) 14:04, 6 ביולי 2014 (IDT)

שלום אריאל ,מדיניות מנהל האתר: "אם מדובר בעובדות אני לא רואה סיבה לא להביא אותם, אלא אם כן יש לכך השלכה על אמונות ודעות ביהדות".
בברכת התורה Hoki חבר בהנהלת ויקישיבה