ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

הסכם עבודה | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"א אדר תשע"ח

הסכם עבודה


הרב יהודה אודסר

שאלה:
שלום לרב
אני עובדת במקום עבודה מסוים מזה כ 17 שנה. רוב הזמן עבדתי כעצמאית. לאחרונה התחלתי לעבוד כשכירה . החלטתי לעבור לעבוד כשכירה בעיקר על סמך כך שיכירו לי בשנות עבודתי כעצמאית כשנות ותק. הדבר נאמר לי בעל פה . לאחר קבלתי לעבודה בשכירה הראו לי הסכם לפיו מכירים בשנות הוותק רק אם עבדתי 10 שעות שבועיות ומעלה בשנים הנ"ל. בחלק מהשנים עבדתי כך ובחלק מהשנים לא .אין לי או לממונים עלי אפשרות לבדוק איזו תקופה אכן עבדתי כך.
השאלה -אם בכל זאת יוכרו לי השנים הנ"ל על ידי המוסד המעסיק כשנות וותק למרות שידוע לשני הצדדים שבחלק מהתקופה -אולי אפילו ברובה עבדתי פחות מ10 שעות שבועיות האם זה בסדר? האם זה גזל כי זה בניגוד להסכם הכתוב? (אני מדגישה שהראו לי את ההסכם רק אחרי שהסכמתי לעבוד כך) יש לוותק הזה משמעות כספית גדולה מאד מעתה ואילך.
תודה רבה

תשובה:
למיטב ידיעתי, "שנות וותק", כפרמטר בגובה המשכורת, הינו דרך להעריך את איכותו של העובד, שצבר נסיון וכן דרך לתגמל את העובד ולתת לו הרגשת התקדמות.
אם זו חברה פרטית אזי כל הדברים האלו הינם החלטות פנימיות ובעלי החברה עושים בממונם כרצונם, לכן לא נראית לי בעיה אם הם יכירו בשנות הוותק על אף שאינם תואמים לקריטריונים הנהוגים במדינה.
אם זו חברה ממשלתית, שהמשכורות מגיעות מקופת המדינה הציבורית, יש ללכת לפי אמות מידה הנהוגות במדינה.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il