ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

לימודי מקצוע לנשים | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ח סיון תשע"ה

לימודי מקצוע לנשים


הרב יעקב כהן

שאלה:
שלום כבוד הרב! יש לי התלבטות קשה לגבי הלימודים.
חשבתי על לימודי סיעוד - אחיות שנמשכים 4 שנים, אבל משום מה נתקפתי קצת בייסורי מצפון לגבי בחירת המקצוע כי שמעתי קצת תגובות שליליות מאנשים על בחירת המקצוע שזה קשה ושכר לא מתגמל. חשבתי על זה 4 שנים זה פרק זמן ארוך אז למה לא כדאי לנסות ללמוד לימודים יותר גבוהים עם תנאים טובים וכו’ כמו לימודי הנדסה, מחשבים וכד’ שגם נמשכים 4 שנים.
רציתי לברר מה דעת הרב לגבי לימודים אקדמיים לנשים, כלומר האם יש עדיפות ללימודי מקצועות נשיים כגון מורה/אחות/עו"ס וכד’, או שהיא יכולה ולבחור בכל תחום שתרצה?


תשובה:
שלום וברכה, וסליחה על העיכוב.
איני מכיר התייחסות תורנית-אמונית שלפיה יש להעדיף 'אובייקטיבית' מקצוע זה או אחר. השיקולים לבחירת המקצוע צריכים להיות בראש ובראשונה ערכיים, כמו למשל באיזה מקצוע את חושבת שתתרמי את התרומה הטובה ביותר לחברה, וכיצד המקצוע ישתלב בצורה הטובה ביותר עם משימת הקמת בית בישראל. התשובה המדוייקת לכך כמובן משתנה מאדם לאדם.
מלבד השיקולים הערכיים קיימים גם שיקולים 'מקצועיים' - מהו המקצוע המתאים לכוחותייך ולתכונות שלך. אדם לא יוכל לתרום באמת לעולם כשהוא עוסק במקצוע שאינו מתאים לכוחותיו.
כמובן שבכל הנקודות הללו אין בידי לייעץ לך, והכתובת המתאימה יכולה להיות מישהי שמכירה אותך או לחילופין מכון להכוונה מקצועית.
הרבה הצלחה
יעקב.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il