ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

בן זוגי חוזר בתשובה | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ה תשרי תשס"ז

בן זוגי חוזר בתשובה


הרה"ג זלמן מלמד שליט"א

שאלה:
שאלתי ובקשתי קשה מכל. בן זוגי, לא בעלי, שאיתו אני נמצאת כבר שלוש שנים, חוזר בתשובה. אנחנו חיים יחד תחת קורת גג אחת, חיים כמו זוג נשוי רק בלי הטבעת והילדים. אני לעומת זאת באתי מבית חילוני, בן זוגי מבקש ממני לבוא לקראתו, אני מאמינה בקב"ה אך לא מצליחה להתחיל לחיות את סגנון החיים הדתי, המצב ביננו קשה ואנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. להיפרד אחד מהשני זו תהיה הדרך הקלה ביותר אבל אני רוצה לנסות לחיות את החיים שלו.

בן זוגי לא מצליח להבין אותי כשאני אומרת שאני לא יכולה להיות בבית שלנו בשישי שבת, כשהוא נמצא אצל ההורים שלו, ושאני אשמור שבת לבד. אנו חיים בדירת חדר שכורה ואני לא אשקיע כסף בבית שלא שלי כדי לאבזר אותו לשמירת שבת. (כגון שעון שבת) איך נוכל להסתדר, לגשר, איך כן אוכל לטעום את הדת במו ידיי? הלכתי לשיעורים אצל רבנים ולא נהניתי. אנא עזרו לי.. הוא חשוב לי.. ואני מאמינה שהקב"ה לא שלח לי אותו כדי שנפרד בסופו של דבר.. מבקשת עצה, דרך, איך לקבל את הדת באהבה..

תשובה:
אם תרצי תוכלי למצוא בתורה ובמצות טעם ומתיקות נפלאה את רק צריכה למצוא את הרבנים המתאימים שיראו לך את האמת והיופי והאושר שבתורה. ואז את תוכלי לבנות משפחה מאושרת עם בן זוגך.

לא הבנתי מה הדרישות ממך ומה קשה לך בהם. אם רק מדובר על שעון שבת ההוצאה ממש קטנה. כיוון שאי אפשר לענות במסגרת זו על כל השאלות המתעוררות ביניכם כדאי שתתיעצי באופן ישיר עם רב שיוכל להדריך אותך. אם נדע באיזה אזור את גרה נוכל לנסות להציע לך אל מי לפנות.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il