ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
שבת בגליל עם הרב שמואל אליהו. מספר החדרים מוגבל!
בית המדרש מדורים קרוב אליך

מתוך העלון קרוב אליך גליון מס 72

מדורת אש האהבה

לחץ להקדשת שיעור זה
הרבי הקדוש מסדיגורא אמר, שאלפי נשמות זוכות להתעלות בכל שנה ושנה בזמן שמדליקים את ההדלקה של רבי שמעון בר יוחאי במירון. צריך לדעת שעבור עליית נשמה אין צריך להמתין לעולם העליון, אלא זה דבר ששייך לכל אחד ואחד להעלות את נשמתו גם עכשיו בעולם הזה, וממילא גם עניין עליית הנשמה בעת ההדלקה שייכת לכל אחד ואחד.
בזמן זה, ובל"ג בעומר בכלל, יש לכל אחד מישראל אפשרות לקבל קצת מהכוחות שרשב"י גילה בתורתו הקדושה לכל ישראל. אחת העבודות האלה היא מה שהוא האיר בלב כל ישראל – את גודל חשיבות האהבה של אבינו שבשמיים אל כל יחיד ויחיד מכלל ישראל. אהבה זו היא עצומה ונפלאה מאוד, אשר "מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה", וגם אם כל המים הזידונים מתגברים על איש מישראל, אין הם יכולים לכבות את אש האהבה של ה' אותנו בשום מצב. זו היתה עבודת רשב"י, כמו שהעיד הוא על עצמו: "יכולני לפטור את כל העולם כולו מן הדין", וכמאמר ה"בית אהרן" מקארלין זי"ע: "רבי שמעון לכל" – אף לפחותים ולשפלים.
ה' יתברך משפיע לנו, דרך נשמת רבי שמעון הקדוש, שיהיה מואר לכל אחד ואחת, לכל ילד וילדה, לכל נער ונערה, בחור ובחורה, אברך ואישה, לכל יהודי – את גודל האהבה העצומה שאוהב אותנו ה', והכל מלא אהבה, אין דין כלל.
לרישום לרשימת תפוצה לעלון קרוב אליך
עוד בנושא קרוב אליך
שאל שאלה

לא ניתן להעביר הודעה לרבנים באמצעות מערכת התגובות.

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il