ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

למידת התורה לגיורים ( פלשתינאי ) | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


א אייר תשע"ז

למידת התורה לגיורים ( פלשתינאי )


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
שלום
אני פלסטינאי בן 46 , מכבס איפה ללמוד את התורה , אני נשוי , אב ל 5 ילדים, גר בשומרון , מדבר וקורה וקותב עברית , יש לי אותו פרטי ,
תודה ,

תשובה:
בס"ד
שלום לך.
קראתי את מכתבך וחשבתי עליו הרבה מאוד.
מאוד מיוחד הרצון שלך ללמוד תורה, ובפרט אם רצונך להתגייר.
אך ברצוני לדייק בדברים כדי שהדברים יהיו ברורים ומובנים.
ראשית חשובי לי מאוד לדעת מהי המטרה שאתה רוצה ללמוד תורה, האם כדי להכיר, להשכיל, ועוד, או כדי לעבור תהליך גיור ולהפוך להיות יהודי.
אמנם בכותרת של השאלה נכתב הצד השני - הגיור, אך חייב אני שהדברים יהיו יותר ברורים וחד משמעיים שכן בדבר זה מונח עיקרון חשוב מאוד שמאוד משנה את אופן בו אני אתייחס לדברים.
שתי נקודות שוני יש בשאלה שבה התחלתי.
לימוד תורה שלא לשם גיור לפי התורה אסור כאשר מדובר באינו יהודי. התורה ניתנה לעם ישראל, ולגויים מותר לפי היהדות ללמוד רק את המצוות של הגויים שהן 7 מצוות בני נח. אם זהו המסלול שאתה מחפש, אשמח לקשר אותך למסגרת שבה לומדים דברים אלו, מסגרת הקיימת בארץ במקומות רבים.
אך אם המסלול שאתה מחפש זהו מסלול של תהליך גיור, הלימוד שונה לגמרי. יש כיום מסלול מאוד מסודר ביחס לגיור, מסלול שתוכל ללמוד ולעבור את התהליך מתחילתו ועד לסופו. היכנס לאתר עיתים בקישור הזה http://www.itim.org.il ותוכל לראות הכל ולצעוד לפי ההוראות. העבודה שלהם מאוד מסודרת וברורה, ותוכל אפילו להתקשר למספר חינמי והם יעזרו לך בשמחה.
במידה ואוכל לעזור בעוד דברים, אשמח לעזור, הרגש חופשי לכתוב ולשאול.
בברכה
הרב יצחק גרינבלט.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il