ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

חתונה בין ל"ג בעומר לשבועות | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


י"ז שבט תשס"ז

חתונה בין ל"ג בעומר לשבועות


הרה"ג יעקב אריאל

שאלה:
יש לי בעבודה חברה חילונית לגמרי. היא קבעה תאריך לחתונה בכ"ב באייר וחתמה עם הסכם עם אולם, תקליטן וכו’. היום התקשרו אליה מהרבנות ואמרו לה שהיא לא יכולה להתחתן בתאריך הזה כי היא אשכנזייה, רק עכשיו הדבר נודע להם מכיוון שהם רשומים רק כ-3 חודשיים לפני, לפני כן היא שאלה אדם דתי (לא רב), אם מותר להתחתן בתאריך זה והוא אמר שאין בעיה והם הסתמכו על זה.

כרגע הם מתכננים לעשות טקס רפורמי בחתונה, ואחרי חג השבועות לבוא לרבנות ולהירשם, האם יש מה לעשות בעניין? האם זה הלכה גמורה שאסור להתחתן בתאריך זה או שלאור המצב יש מקום להקל, איך אם כן איך ניתן לעשות זאת ואם מי אפשר לדבר?

תשובה:
אכן יש כאן בעיה. אולם מן הראוי לעמוד קודם על מקורה, הזוג האמור הזמין אולם ומן הסתם גם צלם ותזמורת וכו' ורק את הרבנות לא שאל, אלא העמיד אותה בפני עובדה. ייתכן שלתומו סבר שאותו אדם דתי הוא בר סמכא. אך בכל זאת יש רבנות בה נרשמים אך בה לא מתחשבים...

ולגופו של עניין, אכן הנוהג הוא שאין משיאים זוג אשכנזי כל הספירה. אך יש מקומות שנוהגים ללכת לפי החתן. עצתי לזוג לפנות לרב הראשי של העיר בה נרשמו ולשטוח בפניו את העובדות והבעיה שנוצרה ולבקש היתר חריג. העיקר שיבנו בית נאמן בישראל למזל טוב.

השאלה "חתונה בין ל"ג בעומר לשבועות" נשאלה בהמשך לשאלה זו.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il