ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
עזרו לנו להמשיך בהפצת התורה. אנו עדיין רחוקים מאוד מהיעד!

לכבד זקנים שמתנהגים רע | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


י"ג אלול תשע"ד

לכבד זקנים שמתנהגים רע


הרב יוסף אפריון

שאלה:
שאלתי היא כזאת,
יש לי זוג שכנים מבוגרים בסביבות גיל 70 אשר עושים לי חיים אומללים בלשון המעטה. גונבים לי כביסה, מזמינים לי פיקוח ללא שום הצדקה שולחים לי מכתבים וכו'. הכל על מנת להתיש אותי ואין לי מושג למה. בהתחלה אשתי ואני היינו מאוד סבלניים שכן מדובר באנשים מבוגרים ויש לכבדם, אך אתמול היה ויכוח גדול והאישה ובעלה המבוגרים קיללו וכו' וכך גם אישתי.
מצד אחד הם אנשים מבוגרים ויש לכבדם, אך מצד שני כשאנו שותקים הם מנסים לעלות עלינו ולמצוץ לנו את הוריד. מה עלינו לעשות? לסבול בשקט ולכבדם או לענות? ואין עם מי לדבר שם בדרכי נועם

תשובה:
שלום

אינני מכיר, כמובן, את הסיפור לפרטיו ואת האנשים המעורבים בו, אבל מהתיאור שלך נראה שהטוב ביותר הוא להתעלם מהתלונות, הצעקות והדרישות. פשוט להתעלם.
חושבני שאחרי זמן לא רב הם יפסיקו את התנהגותם. אם אכן כך יקרה אפשר בהזדמנות לנסות לפתח איתם שכנות טובה יותר. אפשר לאחל שלהם שנה טובה לקראת השנה החדשה, לשלוח להם משלוח מנות בפורים ועוד רעיונות.

אם יש אדם שקרוב אליהם והם מעריכים אותו כמו אחד מילדיהם או שכן קרוב וכד' אפשר אולי לפנות אליו שידבר איתם, אולם יש לשים לב היטב שהפניה אליו לא תהיה בצורה כזו שאתם מתלוננים עליהם אלא פניה לצורך ישור ההדורים ושכנות טובה.

בהצלחה

הרב יוסף אפריון

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il