ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

אמונה ומוסר בקנית דירה | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ז טבת תשע"ד

אמונה ומוסר בקנית דירה


הרב דוד חי הכהן

שאלה:
שלום וברכה,

1. אנו מעונינם לקנות דירה בפרויקט בישוב דתי שכביכול חותמים שם על התחיבות ל- 5 שנים מגורים(!)כאשר כלל עוד לא התחילה הבניה וכשתתחיל תימשך לפחות 3 שנים אם לא יותר (כי זה קבוצת רכישה).
החתימה על התחיבות ל-5 שנים בוודאות אינה באמת מחייבת עפ"י חוק.
בגדול הפרויקט כן מענין אותנו, אך כיוון שאיננו יודעים מה יקרה איתנו בעוד 5 שנים ובטח שלא עוד יותר (מבחינת מקום עבודה וכד’) איננו יודעים אם נוכל להתחיב לאי מכירה במשך 5 שנים. מצד שני גם לא רוצים לפספס את ההזדמנות למחיר טוב שאולי יעלה אח"כ בפרויקט זה ובפרויקטים אחרים, ובמיוחד כשמדובר על מגורים בקהילה דתית.
אם הבהרתי את המקרה נכון, אז השאלה:
האם נוכל בכל זאת להיכנס לפרויקט ולחתום כביכול על ההתחיבות לגור בדירה 5 שנים כשבנסיבות מסוימות אם לא יסתדר נוכל לצאת מהתחיבות זו? (מבחינה חוקית אין בעיה)

2. האם יש נכון באמירה שהמספר 13 הוא לא מספר טוב (אולי בקטע של מזלות?)? זכור לי שקראתי משהו על כך - אפילו אולי בגמרא, שהמספר הזה לא טוב/לא מספר מזל טוב? (למשל אם קונים דירה/בנין מס’ 13)

תודה מראש,
בברכה

תשובה:
1. אפשר להיכנס לפרויקט מתוך כוונה שאם יתאפשר לכם תגורו שם חמש שנים, ואם תהיה סיבה שתצטרכו לעזוב לפני תום חמש שנים תוכלו לתת פיצוי חלקי ולעזוב.
2. זוהי אמונה נוצרית ואין בה אפילו גרגיר של אמת ואין לחשוש מזה, אדרבא בתורה יש שלוש עשרה מידות של רחמים, ויש שלוש עשרה חדשים בשנה מעוברת ושלוש עשרה מידות שהתורה נדרשת בהם.

שאלה אישית אחת נשאלה בהמשך לשאלה זו.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il