ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

לימוד תורה לצורך התחזקות | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ה ניסן תשע"ד

לימוד תורה לצורך התחזקות


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
כבוד הרב,
אני בחור כבן 20 חוזר בתשובה, התחלתי לשים כיפה וציצית, עכשיו אני רוצה לדעת אילו ספרים יש בכדי להתחזק ולחזק את האמונה שלי?

תשובה:
ב"ה
שלום לך.
שמחתי מאוד לקבל את מכתבך, לראות את הרצון העז שלך להתקדם, להיות יותר טוב ויותר שלם, וכמובן להיות יותר קרוב לאבינו שבשמים.
ידידי, אתה זוכה לעשות המון דברים נפלאים, וזוכה ממש לאוצרות עצומים, ודבר זה מאוד משמח. יחד עם זאת, תמיד יש מקום להמשיך ולהתקדם, להמשיך ולבנות ולהגיע לשיאים חדשים, שיאים שימלאו אותך בשמחה עצומה ובשלמות גדולה.
גם השאיפה שלך להתקדם על ידי לימוד נכונה מאוד וחשובה מאוד. לימוד התורה הוא בסיס לכל התקדמות רוחנית, שכן בתורה גם יש את ההדרכה איך להתקדם וגם יש בה את כל העולם הרוחני שאדם נקרא לבנות בעצמו. אדם שבנה בתוכו עולם רוחני הוא אדם גדול יותר, שלם יותר וממילא זוכה בצעד מאוד חשוב בכל הקשר שלו עם ה' יתברך.
עולם התורה גדול ועצום, ומלא חידושים נפלאים, מלא המון אוצרות גדולים וחשובים. אלא שהדרכה באיזה ספרים ללמוד לא תמיד פשוטה. כדי להדריך אותך באופן נכון, צריך להכיר אותך באופן אישי יותר, לדעת מה למדת, מה יותר מתאים לך, ומה יקדם אותך בשלב בו אתה נמצא. כיוון שלא קל לכוון בדרך זו, אני מאוד ממליץ למצוא לך מישהו באיזור המגורים שלך שיוכל לעזור לך, וכך על ידי קשר טוב תוכל להמשיך ולהתקדם צעד אחר צעד, בשמחה וברוגע. ויחד עם זה בהמון סיפוק.
חזור אלי, ואשמח לעזור לך למצוא מישהו ללמוד איתו, או אפילו מסגרת שבה תוכל להשתלב ולקבל מכך המון.
בברכה
הרב יצחק גרינבלט.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il