ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

פרוטקציה בצבא | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"א אב תשע"ה

פרוטקציה בצבא


כולל דיינות בית אל

שאלה:
שלום כבוד הרב. זה כשבוע אני נמצא ומשרת סוף סוף בצבא בחטיבת גולני ובקרוב אנו הולכים לעבור גיבוש בן שלושה ימים שמטרתו למיין את החיילים בין היחידות השונות. רציתי לשאול את הרב על מנת שלא יצא מצב ואני יעשה טעות. הגיבוש מאפשר קבלה של אנשים יחידים (10-15) ליחידת אגוז (שנחשבת ליחידת "העילית" בחטיבת גולני) מאנשים וחברים ביחידה הבנתי כי רובם (כמעט כולם) של המתקבלים מגיעים בעזרת פרוטקציות וקשרים לאחר סיום הגיבוש.
אני מרגיש באמת בכול כולי שהרצון שלי לשרת ביחידה בא מתוך מקום טוב. ולא של גאווה והוכחה עצמית.
לאחרונה גיליתי שגם לי יש קשרים שיכולים לעזור לי להגיע ליחידה.
כבוד הרב אני לא רואה שום מטרה והישג בהגעה ליחידה דרך פרוטקציות וקשרים וזה ילווה אותי בהמשך.. אך זאת נראית לי כמו הדרך היחידה ואני באמת בא ממקום טוב וברצון לתרום ולשרת בכול כוחי.
האם מותר לי גם כמו האחרים להשתמש בקשרים שיש לי על מנת ולנסות ולהגיע ליחידה ( כמובן שעל כולם להוכיח את עצמם ולסיים את הגיבוש למרות הקשרים שלהם ואף להיות טובים מספיק) או שעליי פשוט לקוות לטוב ולסמוך על הקב"ה שיוביל אותי לאן שעליי להגיע מבלי להשתמש בקשרים שלי.
בתודה מראש,

השאלה נשאלה בהמשך לשאלה "עבודה בפרוטקציה"

תשובה:
בס"ד
אם הממליצים עליך לא יגידו שקרים מותר לך להפעיל פרוטקציה. (וכן ענה הרב זלמן מלמד בתשובה אחרת באתר, "להפעיל קשרים זה בגדר השתדלות לגיטימית, אם הממליצים עליך אומרים רק את האמת")

בברכה,
הרב משה מאיר אבינר


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il