ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

האם מותר לחבוש כיפה ליהודי שנוסע בשבתות | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


י"ג אלול תשע"ו

האם מותר לחבוש כיפה ליהודי שנוסע בשבתות


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
שלום רב!
אני בן 52. לאחר שמונה שנים של תהליך התשובה שאותו התחלתי לבד היום אני מרגיש שיש דבר שמעציב מאוד את אשתי. אשתי תומכת בי מאוד ורק אי יכולת לנסוע בשבת ביחד מצערת אותה. אני שוקל להתחיל לנסוע בשבת. יחד עם זה התפילה, המצוות והכיפה הסרוגה שלי חשובים לי מאוד. האם אוכל להמשיך ולחבוש כיפה גם אחרי שאסע בשבתות?

תשובה:
בס"ד
שלום לך.
קראתי את מכתבך ומאוד הבנתי אותך.
זכית לעבור תהליך נפלא, תהליך של התקדמות, תהליך של התחברות לעם ישראל, לכל הדורות של עמנו, להתחבר לאבינו שבשמים וזה ממש נפלא.
מאוד משמח לשמוע שרעייתך מוכנה, מבינה ורוצה שיהיה לך טוב.
יחד עם זה מאוד טבעי שעולים גם קשיים שונים. בפרט בנסיעה בשבת זהו קושי שהרבה אנשים נפגשים עימו במצב כמו שלך.
במצב שעולה הקושי אפשר לבחור שתי אפשרויות, אפשרות אחת שנראית הקלה יותר היא לסגת מאותם הדברים הדורשים התמודדות, גורמים לתחושות לא קלות ולפעמים גם למריבות, אך דרך זו בהמשך גורמת לדברים אחרים, שכן בסופו של דבר האדם נדרש לוותר על משהו שהוא מחובר, על האמת הפנימית שלו ולכן הוא חי מתוך וויתור, מתוך תחושה של החמצה, של חוסר ברירה.
אפשרות שניה היא לבחון איך לעבור את המשברים, איך להתמודד נכון עם הקשיים האלו. דרך זו יותר מורכבת לפעמים, דורשת יצירתיות, ויחד עם זה מובילה לתוצאות מאוד מיוחדות.
במשך השנים זכיתי לכוון כמה זוגות שנמצאים במצב כמו שלכם, וראינו שעם יצירתיות אפשר להגיע לדברים נפלאים בלי תחושת החמצה, בלי לוותר, אלא למצוא את הדרך הנכונה והטובה, זה אפשרי ומומלץ, אף שהוא יותר דורש עבודה.
אם תרצה אשמח לעזור לכם בדרך זו , לכוון, לייעץ , לחבר אותך לעוד אנשים טובים שיוכלו לעזור לך.
אני כאן בשבילך, לכן המלצתי לא לוותר אלא לחפש דרכים טובות איך לעבור את ההתמודדות נכון, ואז ההתמודדות מגדילה את האדם ומובילה אותו ליתר טוב.
המון הצלחה, ואשמח לעזור לך בכך.
בברכה
הרב יצחק גרינבלט.

שאלה אישית אחת נשאלה בהמשך לשאלה זו.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il