ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

נישואין בגיל צעיר | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ו תשרי תשע"ח

נישואין בגיל צעיר


הרב ש. יוסף וייצן

שאלה:
שלום הרב!
אני בת 19 בשנה השנייה לשירות לאומי. ב"ה חברות שלי מתחילות להתארס ולהתחתן( אני בין הבנות הקטנות) שייכות למגזר הדתי לאומי.
אמנם אין לי בן זוג, אבל זו מחשבה וכמיהה שכן קיימת בתוכי (כמו כל בחורה נורמלית), ומבחינתי אם הקב"ה יזמן לי את הבחור השנה, להינשא לו לא לפני גיל 20 (עוד שנה).
כשאני משתפת את אמא ואבא שלי בחתונה שהיתה או בחורה שהתארסה , אבא שלי זורק לי יציאות של "שזה לא יעשה לך חשק" , "את צעירה" , בקיצור הוא לא בדיוק בעד חתונה בגיל צעיר.
אולי זה נובע מהנסיון חיים שלו-הוא ואמא שלי התחתנו גם צעירים יחסית (היא 21 הוא 23) ולצערי הרב אין שלום בית אמיתי בינהם. מה גם שהוא חושב שאני צריכה ללמוד קודם לפני שמתחתנים.
נכון שלא שייך לדבר על זה כשאין לי בכלל בן זוג אבל זו שאלה שמטרידה אותי.. אם אני אמא עם מישהו ונגיע להחלטה שזה זה... מה אעשה עם ההתנגדות הזו? אני מצד אחד מבינה את אבא שלי בנוגע לחשיבה שצריך להתבגר, לחסוך כסף וכו, מצד שני אם זה המזל אז מתבגרים ביחד ומה גם ששום אדם לא באמת מתבסס כמו שצריך.
כן הייתי רוצה שהקב"ה יזמן לי נישואים בעוד שנה

תשובה:
שלום רב
ראשית לזכור תמיד שההורים רוצים את טובתנו. באופן עניני החיים לא עובדים לפי הזמנה ותכנון מדוייק בצידנו. כדאי להשאיר מרחב פעולה גם לקב"ה בחיינו. אם את מרגישה מבחינה נפשית בשלה להקמת משפחה ויש לך צמאון לכך זהו הזמן להתחיל בכך. בנוגע לקושי הפרנסה ודאי שאביך צודק. אבל יש עוד קשיים בחיים. יש לפעמים יתרונות דווקא להתחתן בגיל צעיר גם בנוגע לשלום בית. אנשים מבוגרים מגובשים ולפעמים קשה להם יותר להתגמש בחיים.
בכל מקרה לא כדאי להתווכח עם אביך. תמיד לומר להורים שאתם מעמריכים אותם אבל יש לך צרכים רגשיים וכו' ולכן את עושה מה שאת עושה. את ההתמודדות הכלכלית תעשי ביחד עם בן זוגך. כל טוב


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il