ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

מבצע פנים אל פנים עכשיו?! | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ד תשרי תשס"ו

מבצע פנים אל פנים עכשיו?!


הרה"ג זלמן מלמד שליט"א

שאלה:
אבקש לשאול את כ"ת שאלה שהיא בנפשינו. אקדים כמה עובדות:
א. המאבק בתוכנית הגרוש המרושע כשלה.
ב. הניסיון למנוע אותה ע"י סרובי פקודה / מאבק נחוש / חסימות כבישים - כשל, לנוכח העובדה שהצבא נערך למחלמה ממש (זהו המבצע הגדול ביותר מאז שלום הגליל, פי 2.5 מחומת מגן).
ג. עפ"י הסקרים, מאז חסימות הכבישים והארוע בשירת הים (שבו הופץ בתשקורת כאלו נעשה לינץ בערבי), ירד חיננו בעיני חלק מציבור (הכוונה לקולות הצפים, שכן היו כ-40% תומכים וכ-40% מתנגדים ללא כל קשר). (אגב, גם חברה’ שהלכו לפנים אל פנים דווחו שאנשים כעסו על החסימות).
לאור כל הנ"ל, האם לא נכון להשקיע את מרבית המאמצים להסברה?
וא"כ מדוע הרב לא קורה לתלמידיו לעשות "פנים-אל-פנים"? מדוע הרב לא קורה לערוץ 7 למצא דרך תקשורתית להגיע לחילוניים תושבי גוש-דן? מדוע הרב מרכז את המאמצים והמחאות הציבוריות כנגד מתגדי הסרוב ולא ליצור תנועת עם שעוסקת בהסברה?

תשובה:
נכון שהמאבק בתכנית הגרוש נכשל. אך יתכן כי אילו כל הרבנים היו קוראים לסרוב פקודה, ולמאבק נחוש, ולחסימות כבישים על ידי המוני בית ישראל, היה המאבק מצליח. ולפחות היה כה קשה שהיה מונע כל מחשבה להמשיך ח"ו בתכנית זו גם ביהודה ושומרון.
כנראה שאתה לא מכיר את פעולותינו ועל כן אתה שואל למה, דע כי ערוץ 7 מרבה לדבר אל חילוניים ולא מעט חילוניים חזרו בתשובה על ידי ערוץ 7. ותלמידי הישיבה פעלו ופועלים לקירוב רחוקים גם בדרך של פנים אל פנים וגם בדרכים אחרות.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il