שאל את הרב

  • שבת ומועדים
  • קטניות
קטגוריה משנית
undefined
שאלה
שני ילדי אלרגיים לחלב, ועל כן כל השנה הם שותים חלב סויה. א. האם סויה זה קטניות? ב. אם כן - האם ניתן להתיר להם לאכול קטניות?
תשובה
לפי הרבה מהפוסקים האחרונים, סויה אינה בכלל קטניות, וזה משום שהסויה הגיעה לאירופה לפני כמאה שנה, ומין זה לא היה ידוע בזמן שגזרו על הקטניות. אי-לכך, מה שלא היה בכלל הגזירה בזמנם, לא חל עליו איסור קטניות בזמננו. בנוסף, גם לפוסקים המחמירים בסויה לאוסרו מדין קטניות, כל זמן שהקטניות לא באו במגע עם מים, מותר לאכלם.
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il