ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
זה הזמן להצטרף להגרלת הפרסים הגדולה של אתר ישיבה

קנאה | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


י"ד כסלו תשס"ט

קנאה


הרב ש. יוסף וייצן

שאלה:
יש לי חבר כבר שנה ולאחרונה אני לא מפסיקה לקנא לו וזה פוגע בזוגיות שלי. בגלל זה אנחנו רבים הרבה, כל מה שהוא עושה אני מקנאה לו וגם אומרת לו את זה, ובגלל זה האהבה שלו יורדת ממני והוא לא יכול להסתכל עלי בעיניים. נראה לי שנכנסה בי רוח לא טובה ועין של אנשים.

בבקשה כבוד הרב אני כבר לא יודעת מה לעשות, איך להציל את הזוגיות שלי? ידיי חבולות. (אני מנסה הכל שלא יצא לי דברי קנאה מהפה הגדול שלי לא יודעת איך להתאפק)

תשובה:
המאמצים שלך טובים וכנים אולם יש סיכוי רב שלא יצליחו בדרך שאת בחרת, יש לך ניסיון שהליכה בדרך הזו אינך מצליחה. העניין קשור לכך שאת מנסה להתאפק, זה מאד חשוב אולם זה לא יביא לפיתרון מן השורש.

את צריכה לשאול את עצמך למה את מקנאה בו. להיפך מהקנאה, את צריכה לשמוח דווקא בכך שהחבר שלך כל כך מצליח. אם הוא חבר שלך את צריכה להרגיש כאילו זה את, זה הצלחה שלך. איש לא יכול להצליח ללא אישה. אם את האישה שלצידו את צריכה להרגיש שכל הצלחה שלו זה בעצם הצלחה שלך. זהו התיקון מן השורש.

את צריכה להגיע למצב שלא תצטרכי להתאפק. נכון שזה גם יכול להתחיל מדיבורים ואמירות חיצוניות. אולם העיקר הוא הלב. את צריכה להתחיל להתרגל לדבר בלשון רבים. כמה שטוב לנו שאתה מצליח. אני ממש גאה בנו ושמחה שהקשר ביננו מאפשר לך לפרוח ולהצליח וכו'. ההתרגלות לראות את שיניכם כישות מחוברת ואחדותית היא זו שצריכה להוריד את הקנאה.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il