ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

להתחתן ולהישאר בצבא או להשתחרר וללמוד בישיבה? | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


י אדר תשע"ג

להתחתן ולהישאר בצבא או להשתחרר וללמוד בישיבה?


הרה"ג יעקב אריאל

שאלה:
שלום רב,
אני בן 23 קצין בצבא, בקבע. הרקע של המשפחה שלי הוא מסורתי +, כלומר: עושים קידוש, חגים, מקפידים על כשרות וכו’ אבל לא חונכתי בתפילות 3 פעמים ביום ושמירת שבת כהלכתה וכו’. לפני 4 שנים בגיל 19, התחלתי תהליך של בירור זהות, דבר שהוביל באופן טבעי לחזרה לשורשים ולמסורת אבותי. היום אני מגדיר את עצמי כבן תורה, עם בנין אמוני חזק, תורני שקובע עיתים בתורה. שנה שעברה לקחתי חופשה בת 6 חודשים מהצבא והלכתי ללמוד בישיבה. חזרתי לשירות הקבע שבו אני משלב לימודים בישיבה גבוהה בסדר ערב (בערך מהשעה 6 וחצי בערב) ובנוסף אני גר בישיבה וחוזר הביתה לשישי-שבת. חוזה השירות שלי נגמר בסוף 2013 (למניינם). אני הרבה שואל את עצמי מה בעניין הזוגיות ומתי להקים משפחה? האם אני צריך ללמוד עוד מס’ שנים בישיבה כדי להתחתן ולהקים בית יהודי, תורני, ערכי ושאוכל להנחיל זאת גם לילדיי? או שגם במצב שלי היום כפי שהוא בלי רקע של מס’ שנים בישיבה, אוכל להקים את הבית המיוחל?
אני נמצא בצומת דרכים שמעסיקה אותי מאוד מה להחליט, האם להתחתן עכשיו ולהמשיך בשירות הצבאי ולהתפתח בצבא? או שצריך עוד ללמוד תורה במסגרת ישיבה ואח"כ להתחתן?
שראיתי כל מיני שאלות בנושא: ראיתי כי יש שיאמרו שצריך ללמוד 3 שנים לפחות ורצוי להיות אברך שבונה את הבית מתוך מקום של תורה ויש שיאמרו שאני במסגרת טובה ושכדאי להתחתן עכשיו ולהמשיך בצבא ויחד עם זאת להמשיך במסגרת כמו שאני עושה היום – ללמוד בערבים ולגור בסביבה תורנית.
ברור לי שאין תשובה מוחלטת לזה אבל אני אשמח להתייחסות עם נימוק.


תשובה:
אם אפשר, קח חופשה נוספת מהצבא על מנת ללמוד שנה לפחות.
בגילך לא דוחים חתונה.

שאלה אישית אחת נשאלה בהמשך לשאלה זו.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il