ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

פיצוי כספי על טעות של הקייטרינג | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


י מרחשון תשע"ד

פיצוי כספי על טעות של הקייטרינג


הרב מרדכי גרוס

שאלה:
ב"ה נולד לי בן וערכתי ברית בשבת . הזמנתי קייטרינג וסגרתי איתו שבערב הוא נותן לי 28 מנות של חצי פרגיות וחצי בשר בקר ובבוקר הוא נותן לי 28 עופות . ביום שישי ראיתי שקיבלתי גם בערב וגם בבוקר עופות , הדבר גרם לי ולאשתי צער . האוכל בסה"כ היה טוב והאורחים נהנו . שפניתי לאותו אחראי בקייטרינג הוא אמר לי " מה לעשות לפעמים יש טעויות , ואולי התבלבלו , בכל מקרה קיבלת עופות וזה לא היה משנה במחיר " הוא אמר לי שאני יחשוב על פיצוי . השאלה מה אני יכול לדרוש ? אם בכלל ?

תשובה:
שלום וברכה,
על פי דין תורה בעל הקייטרינג מחויב להחזיר לך את ההפרש במחיר בין מי שמזמין קייטרינג שנותן אותו מנה לכל הארוחות, ללא מתן אפשרות בחירה וגיוון (יש לברר כמה אנשים מוכנים לשלם על כך) לבין קייטרינג שמאפשר ללקוח לבחור בין אפשרויות שונות של המנה.
אמנם מותר לך לדרוש פיצוי גבוה יותר ולבחון האם בעל הקייטרינג מוכן לשלם לך כדרישתך, כיון שהוא פגע בך, והפר עמך את החוזה כדאי לו לפצות אותך, כך שתשמח מהשירות ותפיץ עליו שם טוב. מותר לך לשכנע אותו לשלם לך פיצוי גבוה בטענה שאם הוא לא יפצה אותך כדרישתך, אתה תצא לא מרוצה ואם ישאלו אותך על השירות תספר לאנשים בדיוק מה קרה, כדי שידעו להיזהר. הדרישה הגבוהה מותרת כל עוד אינך כופה אותו לשלם לך סכום גבוה שאינו מחויב לך.
בברכת מזל טוב
הרב מרדכי גרוס.

ר"מ בישיבת הגולן ובעל כושר דיינות

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il