ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

מה אכפת לד’ אם אני מקיים מצוות או לא? | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ב אייר תשע"ד

מה אכפת לד’ אם אני מקיים מצוות או לא?


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
שלום וברכה לכבוד הרב.

אם הקב"ה הוא כל יכול ולו הארץ ומלואה והוא מלך העולם, מה אכפת לו אם מקיים מצוות או לא? למה הקב"ה צריך את המצוות שלי בכלל? מה אכפת לד’ אם אני אראה מראות לא צנועים? למה זה כ"כ ’מפריע’ לקב"ה אם אני מחלל שבת, אם אפשר לשאול ככה על ד’? ואם אני כן מקיים מצוות, מה אכפת לד’ אם אני מתפלל במניין או ביחידות? וכן על זו הדרך...
חשוב לי לציין שהשאלה הזאת לא נשאלת מתוך רצון להתריס ח"ו, אלא מתוך רצון תמים לחפש תשובות, וכן אני מבקש מחילה מכבוד הרב על הביטויים בהם השתמשתי בנוסח של השאלה. שוב, אין כאן כוונה להתריס ח"ו.

תודה רבה מראש וכל טוב.

תשובה:
ב"ה
שלום רב.
שמחתי מאוד לקבל את שאלתך, היפה, שאלה מעמיקה ורצינית הדורשת לימוד והשקעה.
מטבעם של דברים, לא אוכל במסגרת זו להאריך, ובודאי שלא להקיף את הנושא. אם תרצה באמת להגיע לתשובות השונות ולהבנה מעמיקה בנושא, חשוב מאוד שתשקיע זמן לך, ותנסה למצוא מסגרת נוספת שתוכל לתת לך את הפתח להגיע לתשובה מלאה וגדולה. בדברים אלו בדרך כלל הדבר הטוב ביותר הוא למצוא מסגרת לימודית, מסגרת שבה תוכל לפי האפשרויות שלך לקבוע לימוד, לקבוע ללמוד עם מישהו, לשמוע שיעורים בנושאים שמעסיקים אותך, ועל ידי כך להתקדם. אם תרצה אשמח לעזור לך למצוא מקום כזה, מסגרת כזו, או אפילו מישהו שתוכל ללמוד איתו בקביעות ובאופן מסודר.
ובכל זאת, אגע בנקודה אחת מתוך השאלה שלך.
ודאי צודק אתה שאין לה' צורך במעשים שלנו. אנו הקטנים ביחס אליו יתברך אף הרבה פחות מהיחס בין אדם לבין נמלה. ובודאי שהוא יתברך לא זקוק לנו, ולכן כל מה שהוא יתברך נותן לנו הכל באמת בשבילנו.
ה' יתברך הוא הטוב השלם, ולכן כל מי שמתחבר אליו יתברך, זוכה להתקדם ולהיות יותר טוב ויותר שלם.
ה' ברא אותנו חסרים, ונתן לנו את האפשרות להשלים את עצמנו, ולהגיע למדרגות גבוהות מאוד, אך הדבר תלוי בעבודה שלנו, בהשקעה שלנו. ככל שאנו נעבוד יותר, נזכה לחשוף את האוצרות הנפלאים שהוא יתברך טמן בנו, ונזכה להיות יותר גדולים ויותר שלמים, וממילא גם יותר קרובים אליו יתברך.
המצוות הן הדברים הגדולים ויותר והטובים ביותר, ולכן כל מצווה שאנו עושים אנו נהיים יותר טובים ויותר שלמים. כמובן כשאדם עושה את המצווה הוא נהיה יותר טוב, והוא זוכה להתקדם, זה רצון ה' מאיתנו. הדבר דומה לאבא שמאוד אוהב את הבן שלו, ולכן הוא נותן לו רשימת הוראות, כדי לשמור על עצמו וכדי להתפתח נכון. ודאי שהאבא עושה זאת בשביל הבן, שהרי האב לא זקוק לכך לעצמו.
בברכת הצלחה רבה, ואשמח לעזור עוד בכל מה שאוכל.
הרב יצחק גרינבלט.


שאלה אישית אחת נשאלה בהמשך לשאלה זו.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il