ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

ביטל חוג לא מתאים | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ו מרחשון תשע"ח

ביטל חוג לא מתאים


כולל דיינות פסגות

שאלה:
שלום וברכה.
אני נרשמתי לקורס מקאמים. עלות הקורס 1280 ש"ח. מארגן הקורס אמר מראש שצריך לשלם מראש על כל הקורס כי לטענתו הוא חילק את עלות המרצה לכל המשתתפים ואם מישהו יעזוב באמצע זה יפגע בו.
אני ללא רקע במקאמים בכלל. לכן שאלתי מראש האם הקורס הוא גם לאנשים חסרי רקע. המארגנים אמרו שכן ולכן הצטרפתי לקורס.
לצערי הקורס התנהל בצורה כזאת שרק אנשים עם רקע הצליחו לעמוד ברמה של הקורס ובדרישות שלו למרות דברי המנחה והמארגנים. לכן למרות השקעה רבה נאלצתי לעזוב את הקורס לאחר 8 שיערים מתוך 40.
האם אני זכאי לקבל חזרה חלק מהסכום ששילמתי?
דבר נוסף: אני שכנעתי תלמיד נוסף להצטרף לקורס.
תודה רבה!

תשובה:
לשואל שלום וברכה.
ראשית אין באפשרותנו לכתוב פסק הלכה לשאלתך מאחר וקבלנו רק את גירסתך בסיפור, מבלי לשמוע את הצד השני. על כן לא נכתוב כאן הלכה למעשה, רק את היסודות העקרוניים בנושא.
ובכן: אדם שהוטעה בעסקה שעשה והתברר ששילם ממון על-פי מידע שגוי, רשאי לתבוע את כספו בחזרה, מדין "מקח טעות". במה דברים אמורים, כאשר שני הצדדים מסכימים שהיתה טעות גמורה בדבר. אולם כאשר יש ויכוח ביניהם האם היתה כאן טעות או לא (גם יתכן שהטעות מוגדרת באופן חלקי ולא גמור - מה שמשפיע על שומת הטעות), בכהאי גוונא יש להם לדון לפני בית דין על-מנת שיוציאו פסק מדויק כפי הטענות והצדדים הספציפים המשתנים ממקרה למקרה. יהי רצון שבמהרה נזכה לשמוע קול בן לוי נסוב על שירה, עמו כנור נעים עם נבל, לנצח על מלאכת בית ה', אמן.
בברכה, הרב נריה אברהמי


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il