ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

מרגיש שמתחיל להישבר לאט לאט.. מה לעשות? | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ ניסן תשע"ח

מרגיש שמתחיל להישבר לאט לאט.. מה לעשות?


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
שלום לכולם..

אחרי תקופה לא קטנה שאני נלחם בעצמי, החלטתי לפנות לאתר כ"מוצא אחרון" בעניין.. לא מוצא דרך אחרת.
קצת על עצמי כדי שתבינו - חילוני, בן 24 מת"א. כל המשפחה חילונית אך אני יצאתי יותר לכיוון הצד הדתי: אני מניח תפילין, שומר כשרות, הולך לבית כנסת בשבתות, משתדל לשמור על הברית והעיניים ומנסה להתחזק בדרך שלי כמה שאפשר.
אבל אם להגיד את האמת, אני מרגיש שבתקופה האחרונה אני נחלש מאוד.. מהסיבה הפשוטה שהדת (כביכול) מונעת ממני לעשות כל כך הרבה דברים שאני "אמור" לעשות בגיל שלי, בגיל העשרים, ובסוף מוצא את עצמי לא עושה אותם רק "בגלל" הדת (כי אני בעצם יודע שאותם דברים עשויים להיגמר.. כחטא).
לדוגמא יש לי המון חברים שמציעים לי עבודות בשבתות, טיסות לחו"ל, לצאת עם בנות ובאמת הכל מהכל כמו שאפשר לדמיין.. אבל פעם אחר פעם אני מסרב ומוצא את עצמי "באותה נקודה" מבחינת חברתית. מצד אחד - תחושת גאווה, מצד שני - תחושת תסכול ענקית.
יותר מזה, במידה וקורה שאני חוטא פה ושם, אני מרגיש תחושת כישלון ענקית לאחר מכן..
אני באמת כבר לא יודע מה לעשות. איך להרגיש שאני לא "מפספס" את החיים (על אף שאני יודע שעולם הבא הוא עולם האמת, אני יודע מה המטרה שלנו פה והכל.. חזק באמונה לגמרי).
מצד שני, אותו "פספוס" שאני מרגיש מבחינה חברתית, ואותן נפילות קטנות שיש לי, גורמות לי רק להיחלש באמונה.. לופ שחוזר על עצמו.

אשמח לעצות או דעות מה ניתן לעשות בנושא, כי את הפתרון אני כבר לא מוצא. תודה רבה וחג שמח שיהיה לכולם..

תשובה:
בס"ד
שלום לך.
קראתי את מכתבך ומאוד הבנתי אותך.
מצד אחד מאוד מרגש לראות שזכית לגדול במקום לא קרוב כל כך לשמירת מצוות, ושאתה זוכה לעשות צעדים כל כך גדולים, דבר המגלה על עצמות ממש מיוחדות שיש בך, על עמקות ועל מסירות לאמת שלך. זה ממש לא מובן מאליו. לכן ממש כל הכבוד על כל מה שאתה עושה, ואני בטוח שה' יתברך ממש שמח ממה שאתה זוכה לעשות.
יחד עם זה אתה מתמודד, וזה מאוד טבעי. לעשות דברים גדולים כל כך בדרך כלל אי אפשר בלי להתמודד, בלי להיתקל בקשיים וככל שהקשיים גדולים יותר כך הדבר מגלה שהדבר שאתה עושה הוא גדול מאוד וחשוב מאוד.
לכן, אל יאוש, המשך להשתדל והמשך לעשות את מה שאתה מאמין ובעזרת ה' תזכה להקים בית נפלא, לזוגיות מקסימה ולהמון אוצרות גדולים שתזכה להם במשך החיים שלך.
אכן, לפעמים זה נראה דרך ארוכה יותר, לפעמים זה דורש לוותר על דברים מהנים שאחרים עושים, אבל חשוב לדעת שהאמת נמצאת במה שאתה עושה, ושהדרך הזו בלבד תוביל אותך לדברים גדולים ונפלאים שאתה חולם עליהם.
היה חזק וה' ישלח לך את ברכתו במהרה.
ובינתיים אחד מהדברים החשובים ביותר זה להתחזק, גם בדברים שאתה עושה, וגם בדברים שאתה שואף אליהם.
אחד מהדברים הכי חשובים בכל תהליך של התחזקות, ובפרט של גברים זה לימוד תורה. ככל שתזכה להשקיע בלימוד תורה מחזק, כך תזכה לראות את הדרך שלך מתעלה ומתקדמת הרבה יותר.
הלימוד יגרום לך ליותר בהירות, ליותר מרץ ושאיפות קדימה ויתן לך כוחות להמשיך ולהתקדם.
אם תרצה אשמח לכוון אותך לדרכים איך ללמוד באופן שיחזק אותך.
בנוסף, מתוך נסיון של שנים למדתי שאחד מהדברים הכי חשובים במצב שאתה נמצא זה להתחבר לאנשים שנמצאים בתהליך כמו שלך, ומקבלים הדרכה אישית בתהליך שלהם.
ברמת גן ישנה ישיבה לחוזרים בתשובה, למתחזקים ולאנשים שרוצים לברר את החיבור שלהם לאבינו שבשמים.
למקום קוראים "אש קודש" והוא נמצא במרכז רמת גן. תוכל לראות פרטים בקישור הבא: http://www.nehora.org.il/ישיבת-אש-קודש/
אם תרצה אוכל לעזור לך ליצור קשר איתם.
דע שהחיבור למקום כזה יתן לך המון מהדברים שאתה מחפש, לא רק בלימוד אלא גם בחברה שתרים אותך למעלה, גם בפתיחת אפשרויות ליצירת קשר לנשואין ועוד.
נסה ובעזרת ה' תגלה המון אוצרות.
אשמח להיות בקשר ולעזור עוד בכל מה שאוכל.
בברכה
הרב יצחק גרינבלט.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il