ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

קושי במציאת עבודה | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


א אייר תשע"ד

קושי במציאת עבודה


הרב ש. יוסף וייצן

שאלה:
בס"ד

כבוד הרב שלום,

אשתי ואני התחתנו לפני כשמונה חודשים ומאז אשתי לא מצאה עבודה, בכך נוצר בנינו הרבה מריבות ובעקבות זאת היא דורשת ממני שאקח אותה לכל מקום שהיא צריכה וגם לעבודה כשתמצא בגלל שאין לה רישיון, הטענה שלי שאיני יכול לעשות זאת בגלל שאני עובד בצד אחד והיא לא מוצאת באזור שלי אלא בצד אחר,ניסיתי לחפש באזורים שהיא מחפשת אך לצערי איני מצליח למצוא.
הפתרון שאני נותן לה שתוציא רישיון ומבחינתי שהיא תיקח את הרכב ולא אני, ובכך תוכל להיות עצמאית ולהגיע ממקום למקום, היא לא מוכנה לשמוע על להוציא רישיון ולכן היא לא מצליחה להסתדר ולהיות עצמאית ובגלל זה שוללים אותה ממקומות עבודה.
נוצר בנינו הרבה מריבות ברגע שאני מעלה את הנושא שתוציא רישיון ואני על סף ייאוש.

כבוד הרב אשמח שתוכל לייעץ לנו בבעיה זו.
תודה.

תשובה:
שלום רב:
מאד נורמאלי שבשנה הראשונה שאנו מגיעים לקשר מתוך צפיות ענקיות אחד כלפי השני יהיו הרבה משברים. אנו כל כך בטוחים שהבן זוג שלנו יעשה הכל עבורנו וימלא לנו את כל משאלות לבנו. כשאישתך מבקשת ממך להביא אותה לכל מקום זו מחמאה בשבילך שהיא בטוחה שאתה אוהב אותה ורוצה לדאוג לכך שהיא תצליח. המתחים נובעים מפער גדול בין הצפיות לבין המציאות. לכן קודם כל צריך לאחר תקופה מסוימת לחזור למציאות ולראות מה מציאותי ומה לא מציאותי.
באופן ספציפי מה שנראה בעניך כדבר פשוט ללמוד נהיגה אולי בעיניה נראה כהר גדול שהיא לא יכולה לטפס עליו. הנכונות ללמוד נהיגה לפעמים זה תהליך ולוקח זמן עד שהיא תבשיל ותקפוץ למים. אני מבין שאתה לא יכול לעבוד בשתי עבודות גם להיות הנהג שלה וגם לפרנס את הבית. אולם דרך הסירוב שלך צריכה להיות בדרך שיש בה מאור פנים. תמיד תגיד לה שאתה מת להיות איתה עוד כמה דקות ובכיף אתה רוצה לקחת אותה. אבל מה שהלב חושק המציאות עושקת ולא מאפשרת. עיקר הקושי שלכם אינו הקושי המעשי אלא המתח שנולד מהויכוחים שבינכם. יהיה לשניכם הרבה יותר כיף אם תצליחו ליצור אוירה אחרת בבית.
כל טוב.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il