ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

שימוש בזיכוי ממשרד הרווחה שסיבתו אינה ברורה | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ט"ו טבת תשע"ו

שימוש בזיכוי ממשרד הרווחה שסיבתו אינה ברורה


הרב עזריה אריאל

שאלה:
הרב שלום.

אנו משפחה שעקב נסיבות מסוימות נמצאים בקשר עם מחלקת הרווחה במועצה אליה אנו שייכים, ומקבלים סיוע בתחומים מסוימים הקשורים בעיקר לנושא הכלכלי. אחד מסוגי הסיוע קשור להוצאות - אנחנו מעבירים לעובדת הסוציאלית האחראית קבלה על הוצאה בתחום בו אנו זכאים לסיוע, והיא מגישה את הבקשה למשרד הרווחה.
כך בקיץ העברנו לה קבלה על התשלום ששילמנו לקייטנה של בתנו, ואכן לאחר זמן מה קיבלנו בדואר שובר ממשרד הרווחה על סך כמה מאות שקלים. את התשלום מקבלים במזומן בסניף הדואר. על השובר מצויין שם, כתובת וסכום, אך לא מצויין עבור מה הוא ניתן.

זמן מה לאחר שפדינו את השובר קיבלנו בדואר שובר נוסף זהה בסכום. איננו יודעים מה הסיבה לכך - האם זו טעות, או שהוגשה עבורנו בקשה אחרת כלשהי ללא ידיעתנו. גם הסכום לא מוכיח דבר כי הוא לא זהה לסכום שהוצאנו.
העובדת הסוציאלית התחלפה בינתיים, והעובדת החדשה אינה יודעת דבר ברור. היא אמרה לנו שנשתמש בו, ולדבריה גם ראש המחלקה השיב כך. הם גם אינם מבינים למה אנו שואלים שאלות - אך יתכן שאין זה מתקציב שלהם שנמצא בסמכותם אלא ישירות ממשרד הרווחה.

בינתיים מספק לא פדינו את השובר, אך רצינו לשאול אם אנו נוהגים נכון. כמובן שאם הדבר מותר, הדבר יהיה סיוע משמעותי בשבילנו. בנוסף התאריך האחרון לתוקף השובר הולך ומתקרב.

תודה רבה.

תשובה:
לשואלים, שלום ויישר כוחכם על הזהירות בממונות בכלל וממון הציבור בפרט.

הפניתי את השאלה לעו"סית ותיקה והיא השיבה לי:

בסמכות מחלקת הרווחה המקומית להזמין ממשרד הרווחה כסף עבור משפחה גם כאשר למשפחה לא ידועה הסיבה. אם המנהל אישר למשפחה לפדות את הצ'ק שקיבלו - זה בסדר ומותר להם לפדות.
ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il