ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

איזה ספר ללמוד? | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ו אדר ב' תשע"ו

איזה ספר ללמוד?


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
שלום כבוד הרב,

אני נער בן 19, מסורתי, סטודנט אין לי כל כך ידע בהלכה או בכלל בסוגים השונים ביהדות, למרות שיצא לי ללמוד משנה מעט ופניני ההלכה,
יוצא לי לקבוע חברותא עם חבר בגמרא וכן חברותא עם חבר בספר התניא (וכך למלא את כל השבוע בלימוד תורה). בנוסף, אני מעוניין ללמוד את ספר הכוזרי בשעות הפנויות שלי ביום לבד. חשוב לציין שהחברים לא יכולים ללמוד איתי בכל יום ועל כן אני משתדל ללמוד לבד-אם זה בכוזרי או בתניא או לסדר כך שאם חבר א אלמד בימים א-ג ועם חבר ב בימים ד-ו. יש לי קרוב ל3 שעות פנויות ללימוד ביום. אני פוחד שאני מנסה ללמוד יותר מידי ספרים בבת אחת והדבר עשוי לפגוע בהבנה שלי של הספרים. מה דעתך? במה כדאי לי להתמקד או שהאם זה בסדר לדעתך לשמור על המצב הקיים?

תודה ושבת שלום

תשובה:
בס"ד
שלום לך יקירי.
שמחתי מאוד לקבל את מכתבך, ומאוד התרגשתי מהלימוד היפה שלך, ומהתקדמות העצומה שאתה זוכה להתקדם. זה ממש נפלא. אברך אותך שתזכה להמשיך ולהתעלות, להמשיך ולגלות עוד ועוד דברים נפלאים בקשר עם אבינו שבשמים.
חשוב מאוד שיהיה לאדם לימוד קבוע. הלימוד הקבוע בונה את האדם, מקדם אותו ומוביל אותו למקומות טובים יותר. פעמים שאדם לומד דברים רבים, אך אין לו סדר, ולכן מאוד חשוב למצוא אפשרות קבועה של לימוד.
במידה ואתה לא מצליח בכך, חשוב שהלימוד שלך יהיה מסודר.
לדוגמא, לימוד ספר הכוזרי, אין ספק שהוא חשוב וטוב, אך כדאי לעשות זאת בתכנית בנויה, עם שיעורים על הדברים שאתה לומד, דבר שיבטח לימוד נכון ויתרום לך המון. היום באתרים השונים יש שיעורים מסודרים על ספר זה וכדאי לעשות זאת מסודר.
חשוב להמשיך בלימוד הלכה קבוע, ולהתקדם בלימוד הגמרא. אם תרצה אשמח לנסות לעזור לך לראות אפשרויות לשלוש שעות שלך ביום.
בינתיים התמקד בהלכה ובגמרא, והשקע גם בפרשת שבוע ובידע כללי בתנ"ך. עלה והצלח ואשמח שתחזור אלי עם פרטים שאוכל לעזור לך.
בברכה
הרב יצחק גרינבלט.

שאלה אישית אחת נשאלה בהמשך לשאלה זו.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il