ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
שבת בקראון פלזה עם הרב שמואל אליהו והרב יוני לביא ושבת שירה עם הרב סבתו
בית המדרש משפחה חברה ומדינה מאמרים נוספים

תודה לאנשי הגבעות

זלמן ברוך מלמד שליט"אי"ד מרחשון תשס"ג
2963
מוקדש לעלוי נשמת
ר' מאיר ב"ר יחזקאל שרגא ברכפלד
לחץ להקדשת שיעור זה
לטרור הפלסטיני הנמשך כבר שנתיים ועדיין לא הסתיים, מטרה ברורה: לערער את הביטחון של העם, לשבור את המורל של המדינה, וכך להביא לויתורים מפליגים ובסופו של מהלך להרוס את מדינת ישראל ולבנות במקומה את מדינתם חס ושלום. מדינה שתשתרע מהים ועד הירדן.
הערבים לא התיימרו להצליח לכבוש חלקים מארץ ישראל, אבל הם כן קוו לשבור את רוח העם. כלומר: המלחמה היא על הרוח ועל המורל. את התוכנית הזו קלקלנו להם! במלחמה הזו אנחנו נצחנו בע"ה! העם עמד איתן, לא נכנע ולא ויתר.

ומי היו אלו שהובילו את המהלך הזה שכולו עוצמה, בריאות וחוסן? האם ניתן להצביע על קבוצה בציבור שהיתה חוד החנית במאבק הזה ושימשה דוגמא ומופת לכל חלקי הציבור?
ישנו חלק בעם שעמד בקו הקדמי של החזית, לא ברח ולא התקפל, לא נסוג אלא צעד קדימה. לא נפל ברוחו אלא התחזק והתעצם. במעשיו הוא תרם לחוזק הפנימי של העם כולו.
כן, אלו הם המתנחלים. ציבור זה ספג אבדות כבדות ולא נכנע. חיילי צה"ל עמדו משתאים לנוכח גבורת המתנחלים. גברים, נשים וילדים המשיכו לנסוע ברכבים בלתי ממוגנים בכבישים המסוכנים, המשיכו לנהל את שגרת חייהם. מפקדי צה"ל שהיו נוכחים בלויות ובבתי האבלים שמעו דברי אמונה ובטחון מפי האלמנות והיתומים, ראו את הנחישות להמשיך ולהאחז באדמה, ספגו את אהבת הארץ הטבעית האלוקית, ויצאו מחוזקים. המתנחלים השפיעו כוח על העם כולו.

ומי הם אלה שהיו המובילים בתוך מחנה המתנחלים עצמו? הוי אומר, אנשי הגבעות. בימי הטרור וחוסר הבטחון קמו ועלו משפחות יחידות על גבעות מבודדות, התגברו על הכל, על פחדים וקשיים, ודבקו באדמת הטרשים האהובה של ארץ ישראל. ובעקבותיהם באות משפחות נוספות והזרם הולך וגובר. אנשי הגבעות הם החלוצים של ימינו, הם ממשיכים את דרכם החלוצית של ראשוני המתישבים בארץ, בגליל ובנגב, בעמק יזרעאל ובערבה. הם המנצחים הגדולים במלחמת הטרור הנוכחית. עם ישראל היה צריך לבוא ולברך את האנשים הללו ולומר להם תודה.

ומכאן ברכה שלוחה לכל המאחזים שהקב"ה יגן עליהם ויחזקם.
הרה"ג זלמן ברוך מלמד שליט"א
ראש הישיבה בבית אל, לשעבר רב הישוב בית אל, מייסד והעומד בראש ערוץ 7. מתלמידיו הקרובים של מרן הרצי"ה זצ"ל. לקורות חייו המלאים לחץ כאן. לשאלות ותשובות מהרב לחץ כאן.
עוד בנושא מאמרים נוספים
שאל שאלה

לא ניתן להעביר הודעה לרבנים באמצעות מערכת התגובות.

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il