ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

תודה לאנשי הגבעות

בית מדרש מבט על התקופה מאמרים אקטואליים מאמרים נוספים Bookmark and Share
גירסת הדפסה קרא ב - word
שלח לחבר

י"ד מרחשון תשס"ג

תודה לאנשי הגבעות


נערך על ידי הרב

מוקדש לעלוי נשמת
ר' מאיר ב"ר יחזקאל שרגא ברכפלד

לטרור הפלסטיני הנמשך כבר שנתיים ועדיין לא הסתיים, מטרה ברורה: לערער את הביטחון של העם, לשבור את המורל של המדינה, וכך להביא לויתורים מפליגים ובסופו של מהלך להרוס את מדינת ישראל ולבנות במקומה את מדינתם חס ושלום. מדינה שתשתרע מהים ועד הירדן.
הערבים לא התיימרו להצליח לכבוש חלקים מארץ ישראל, אבל הם כן קוו לשבור את רוח העם. כלומר: המלחמה היא על הרוח ועל המורל. את התוכנית הזו קלקלנו להם! במלחמה הזו אנחנו נצחנו בע"ה! העם עמד איתן, לא נכנע ולא ויתר.

ומי היו אלו שהובילו את המהלך הזה שכולו עוצמה, בריאות וחוסן? האם ניתן להצביע על קבוצה בציבור שהיתה חוד החנית במאבק הזה ושימשה דוגמא ומופת לכל חלקי הציבור?
ישנו חלק בעם שעמד בקו הקדמי של החזית, לא ברח ולא התקפל, לא נסוג אלא צעד קדימה. לא נפל ברוחו אלא התחזק והתעצם. במעשיו הוא תרם לחוזק הפנימי של העם כולו.
כן, אלו הם המתנחלים. ציבור זה ספג אבדות כבדות ולא נכנע. חיילי צה"ל עמדו משתאים לנוכח גבורת המתנחלים. גברים, נשים וילדים המשיכו לנסוע ברכבים בלתי ממוגנים בכבישים המסוכנים, המשיכו לנהל את שגרת חייהם. מפקדי צה"ל שהיו נוכחים בלויות ובבתי האבלים שמעו דברי אמונה ובטחון מפי האלמנות והיתומים, ראו את הנחישות להמשיך ולהאחז באדמה, ספגו את אהבת הארץ הטבעית האלוקית, ויצאו מחוזקים. המתנחלים השפיעו כוח על העם כולו.

ומי הם אלה שהיו המובילים בתוך מחנה המתנחלים עצמו? הוי אומר, אנשי הגבעות. בימי הטרור וחוסר הבטחון קמו ועלו משפחות יחידות על גבעות מבודדות, התגברו על הכל, על פחדים וקשיים, ודבקו באדמת הטרשים האהובה של ארץ ישראל. ובעקבותיהם באות משפחות נוספות והזרם הולך וגובר. אנשי הגבעות הם החלוצים של ימינו, הם ממשיכים את דרכם החלוצית של ראשוני המתישבים בארץ, בגליל ובנגב, בעמק יזרעאל ובערבה. הם המנצחים הגדולים במלחמת הטרור הנוכחית. עם ישראל היה צריך לבוא ולברך את האנשים הללו ולומר להם תודה.

ומכאן ברכה שלוחה לכל המאחזים שהקב"ה יגן עליהם ויחזקם.
חזרה למעלה

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il