ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

מפחדת שה' לא יסלח לו | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ד תשרי תשע"ז

מפחדת שה' לא יסלח לו


הרב יעקב כהן

שאלה:
היי אני מכירה אדם קרוב אליי שכל הזמן מקלל את אלוקים ,אבל הוא אדם שעובר תקופה גם הוא לא קלה ואני מבינה אותו ואת הסבל שלו אבל בכל זאת מתוך דאגה אליו אני מפחדת, האם ובמידה ויתחרט יהיה משהו שניתן לעשות,האם אלוקים יכול לסלוח לו ,האם הוא יכול לעשות משהו בכדי לכפר על מעשיו ,ואיך לדעתכם אני יכולה לעזור לו ולגרום לו להפסיק לקלל, השאלה שלי האם כאשר מקללים אל ניתן לעשות משהו בכדי לכפר על כך ושאלוקים יסלח לאותו האדם,כי הוא לא אדם רע, אני מכירה אותו,הוא מאוד רגיש יש לו לב טוב והוא מעולם לא קילל, מדובר בתקופה האחרונה-תקופת הסבל שלו.

תשובה:
שלום וברכה,
את כותבת שאת מכירה את האדם שיש לו לב טוב - אל תשכחי שגם הקב"ה שהוא בוחן כליות ולב מכיר זאת, וכנראה הרבה יותר טוב ממך ומכל אחד אחר. כמו כן הקב"ה יודע לבחון באופן מדוייק עד כמה המציאות שתיארת הינה בשליטת האדם, הוא לא מסתכל רק על הצד החיצוני.
הקב"ה אינו 'נפגע' באופן אישי מהדברים, כמובן, והוא אינו מחפש לנקום בנו. למעשה הוא חפץ הרבה הרבה יותר מאיתנו שהחוטאים ישובו בתשובה 'כי לא אחפוץ במות המת, כי אם בשובו מדרכו וחיה'. הדבר העיקרי שבידך לעשות הוא להפנות את האדם שאת מכירה למישהו מקצועי שיוכל לעזור לו מבחינה נפשית.
בהצלחה.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il