ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

היופי ומציאת החן כקריטריון מכריע בשידוכים | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ח טבת תשע"ח

היופי ומציאת החן כקריטריון מכריע בשידוכים


הרב ש. יוסף וייצן

שאלה:
כבוד הרב שלום וברכה,
ברצוני להתייעץ עמך בנוגע לנושא אשר לגביו יש לי דילמה רצינית.
הכרתי בחור בשידוך לפני כחודש. נפגשתי עמו כ4 פגישות .
הבחור הינו בחור מקסים, בעל מידות טובות, רציני, אחראי נעים ועוד. הרבה תכונות שחשובות לי בבן זוג ראיתי אצלו..
יש בניינו כימיה טובה מאוד. אם היה מושג של חברים טובים בין בני זוג היינו יכולים להיות החברים הכי טובים שיש.
הדילמה נעוצה בשני דברים שמפריעים לי בו:
1. המראה החיצוני- לרוב אני משתדלת לראות הרבה מעבר למראה החיצוני שהרי "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" , אולם אני מרגישה כי ככ קשה לי להתחבר למראה החיצוני שלו. זה ממש מפריע לי.
2. העובדה שהוא בוגר מאוד - גם אני בוגרת מאוד ביחס לגילי אולם יש לו דפוס חשיבה מעט פרימיטיבי . יש לכך אספקטים חיוביים מאוד שכן הוא בן אדם עם שאיפות רבות וגם הבגרות שלו היא זו שהביאה אותו לכך אולם לעיתים אני מרגישה שהוא יותר בוגר מאבא שלי.
כמובן שעניין זה פחות מהותי מהמראה החיצוני.
אשמח לעצה טובה ולהכוונה בנושא .


תשובה:
שלום רב
בנוגע לענין הבגרות תנסי בפגישות להיות מה שאת. תנסי להיות לפעמים "קלילה" ובדחנית. תראי אם הוא זורם עם זאת. אם כן אין לך מה לדאוג. הוא יקבל אותך גם עם החלקים הפחות כבדים של החיים. יתכן גם שהכבדות היא משום שצורת הפגישות היא בעיקר סיבב דיבורים. בחיים המשותפים הדברים משתנים.
בנוגע למראה אנו רגילים לדבר על כך שיש יופי ויש חן. את היופי את לא יכולה לשנות. אולם את החן אפשר לשנות. החן קשור לצורות התגובה למה עושים לתנעות החיים וליחס האישי שנולד בין בני זוג. החן הוא דווקא בהצנעת ההופעה החיצונית ובהגברת שימת הלב לחוויות החיים. אסתר לא היתה יפה אולם היתה מכוח צניעותה והתנהגותה מוצאת חן בעיני כל רואיה. יתכן שגם נושא זה יכול להתשפר עם הפגישות בניכם הינה לא רק סביב דיבור . לתכו ביחד לכותל המערבי להתפלל. תעשו עוד דברים ולא רק לעמוד אחד מול השני ולדבר.
אם הנושא של היופי יישאר הדבר שמפריע כדי להתייעץ עם יועץ שויתכן שיוכל בארגז כלים לו לתת עוד עיצות. לא למהר להפסיק משום כך. שם היועץ יוכל להנתן לך באופן אישי על ידי או דרך האתר.
כל טוב


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il