שאל את הרב

  • שבת ומועדים
  • קטניות

חומץ לאוכלי קטניות

undefined

הרה"ג יעקב אריאל

י"ב ניסן תשס"ז
שאלה
א. האם מותר להשתמש בפסח בחומץ שרשום עליו כשר לפסח לאוכלי קטניות? ב. אמא שלי השתמשה בטעות בחומץ הזה להכנת "חריין" לפסח, (לפני פסח) ושמה כוס חומץ בתוך צנצנת גדולה של חריין. האם יהיה מותר להשתמש בחריין בפסח?
תשובה
ייתכן שהחומץ עשוי מקטניות ולכן נאסר על מי שלא אוכל קטניות. בדיעבד תערובת קטניות מותרת.
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il