ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

חללה וכהן | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ט"ז אייר תשע"ד

חללה וכהן


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
היי אני חללה וחבר שלי הוא כהן , לפני כמה זמן נודע לנו שאנחנו לא יכולים להיות ביחד השאלה שלי היא כזאת :
אם אני בהריון מה אפשר כדי להתחתן ברבנות ומי יכול להותיר לי את החללות הזאת הרי אני לא באמת אשמה בטעויות שההורים עושים בלי לחשוב

תשובה:
ב"ה
שלום לך.
צר לי לשמוע שהגעתם למבוי סתום כואב כל כך.
מאוד כואב שההורים עשו צעד כל כך לא טוב, צעד שנוגד כל כך את התורה, וגורם לילדים שלהם לבעיות גדולות כל כך. פעמים רבות אדם לא מסתכל על העתיד, וכשהוא מגיע הוא מבין עד כמה טעה בעבר, ועד כמה הנזקים שהוא יצר גדולים.
דוגמא לדבר, אדם שמאוד מתחבר לקרובת משפחה שלו, קרובה במדרגה ראשונה, והאהבה כל כך קיימת, שהיא מובילה אותם להתחתן, בסופו של דבר סיכוי גדול מאוד שיוולדו להם ילדים פגועים, ילדים שיהיו צריכים למשוך איתם את הפגיעות במשך שנים בלי לדעת מה המשמעויות הנוספות שנובעות מכך. אם היו ההורים האלו מסוגלים להתעלות מעל הרצונות האישיים, ולבחון את הדברים במבט רחב יותר, עם בחינה של כל המשמעויות האלו, אולי היו יכולים למנוע זאת.
זה מאוד כואב וקשה, אך אין פתרון למצב הזה, שכן יש דברים שאי אפשר לפתור. כמו ילד פגוע שנולד מטעות של ההורים, אין אפשרות לשנות, כך גם חללות, אי אפשר לשנות. האם את אשמה? לא! ודאי שלא! אך זו מציאות שאת נמצאת בה ואת נדרשת להתמודד איתה.
בכל התמודדות שהאדם מגיע אליה יש לו שתי אפשרויות להגיב, אפשרות אחת היא לראות את המחסום, לכעוס, לנסות להתנגד ולהתמלא תסכולים, ויש אפשרות אחרת, להפוך את הקושי לאתגר, להתבונן מה אומרים לי דרך המציאות הזו, ואיך אני מתעלה ממנה.
אני יודע שזה לא קל, אבל חשוב להסתכל נכון על הדברים. בניגוד לבעית ממזרות, או למום גופני, שבו אין אפשרות כלל להמשיך הלאה, חללות היא רק בבעיה עם כהן, אבל לא אם שאר יהודים.
אני מבין שבמציאות שבה את נמצאת, לא קל לשמוע דברים כאלו, ובודאי שאת כיום לא מסוגלת לחשוב על פרידה, ולנסות להתקדם קדימה, אך דעי שצעד זה יהיה לך הטוב והנכון ביותר. ככל שתצליחי יותר מהר להבין, להשלים ולפעול נכון, בתוך המציאות הזו שבה את נמצאת, כן תזכי לבנות משהו נכון וטוב יותר.
ליבי בוכה איתך, שהגעת למצב זה, אך אני מאמין שמהקושי הזה רק תזכי להרוויח, ולאחר זמן תגלה כמה נכונים היו בשבילך דרכי ה'.
אני תפילה לה' שיתן לכם כח להתגבר, ושתזכו להתרומם מהמצב הזה.
היו חזקים, וצעדו בצעדים שהם הנכונים, גם אם הם קשים.
חיזקו ואימצו
הרב יצחק גרינבלט.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il