ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

איך לחזור בתשובה? | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


י"ד תמוז תשס"ה

איך לחזור בתשובה?


הרב רואי מרגלית

שאלה:
אני בחורה חילונית,גדלתי בבית חילוני לגמרי - אולם עם השנים אני מרגישה קרובה יותר ויותר לדת (מבקרת בבית כנסת בחגים,לעתים בשבתות וכו). רציתי לשאול - איך בעצם חוזרים בתשובה ואיך ניתן לעשות זאת כאשר משיקולים כלכליים אני גרה אצל ההורים ושם לא שומרים שבת בכלל.איפה אפשר לקבל הדרכה בקשר לתפילות,מנהגים וכדומה? שכן,אין לי כל ידע בנושא מעבר לידע הבסיסי של כל יהודי חילוני. מעבר לזה, רציתי לשאול שאלה נוספת: מהי גישת הדת לנושא אי הפריון ואי הצלחת התעברות? האם יש תפילה מיוחדת או מנהג מיוחד למזל והצלחה בנושא זה? אשמח לתשובה מהירה

תשובה:
יש ספרים בסיסייים על מצוות וסדר היום (קיצור שולחן ערו, ספר התודעה), בנוסף על סידור ותנ"ך. אך זה נושא רחב ולכן כדאי לשאול מישהו דתי שאתה מכיר שיוכל להיות מלוה לכל השאלות הבסיסיות שיתעוררו לך. בכל מקרה תתקדם לאט לאט בקצב שלך. לגבי השיקול הכללי איני רואה בעיה כללית בזה, כיון שקיום מצוות יכול להתבצע ללא הפרעה לשאר בני המשפחה, ואם יש דברים שיפריעו לך כגון: פלטת שבת אפשר להתחשב בך ולשים גם פלטה בשבילך. אל תכפה את עצמך על אחרים שלא יבהלו ממך אלא הכל ברוח טובה.
לגבי פריון אנו מאמינים שמה שעושה ה' לטובה וכל עיכוב יש לו סיבה. עם זאת מוטלת עלינו החובה להתייעץ ברופאים ולהרבות בתפילה.

הרב רואי מרגלית.

מנהל ישיבת בית אל

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il