ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

פירושו של הרב שטיינזלץ | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"א תמוז תשס"ו

פירושו של הרב שטיינזלץ


הרה"ג זלמן מלמד שליט"א

שאלה:
אני בעל תשובה מזה מספר שנים, כיום אני בן 21. לאחרונה התחלתי ללמוד גמרא עם פירוש של הרב עדין שטיינזלץ, חשוב לציין שאילו לא הייתי לומד עם הפירוש הזה, לא הייתי יכול ללמוד גמרא רגילה, היות ואינני בעל רקע ישיבתי וחסרים לי הרבה מושגי יסוד ביהדות (מה גם שאני חייל ובגלל סדר היום אני בעיקר לומד, לימוד עצמי). מובן שלימוד הגמרא צריך להיות באופן המסורתי, בגמרא "הרגילה" המסורה מדור לדור, אך לפחות בשלב התחלתי זה, הלימוד עם פירושו של הרב שטינזלץ מסייע לי מאוד להתאקלם.

עם זאת, לאחורנה הגיעו לאוזניי שמועות ממספר אנשים שהרב שך זצ"ל (מנהיג הציבור הליטאי) החרים את פירושו של הרב עדין שטיינזלץ (אינני יודע מה בדיוק הסיבות לכך). בכל אופן, שאלתי היא, האם לדעת הרב, הרב שטיינזלץ נחשב כאדם ירא שמיים שמותר ללמוד מפירושיו לגמרא?


תשובה:
אתה יוכל ללמוד בגמרא עם פירוש הרב שטיינזלץ הפירוש נועד לאנשים שמתחילים והוא טוב מאד. איני סבור שאיזה רב יאמר לך לא ללמוד בו. אולי לבן ישיבה שיודע ללימוד יהיו כאלה שימליצו ללמוד בגמרא הרגילה, אך הלומד ונעזר בפירוש זה רק מרוויח. הרב שטינזלץ הוא ירא שמים ללא ספק וזכה לקרב הרבה אנשים לתורה ומצוות.

שאלה אישית אחת נשאלה בהמשך לשאלה זו.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il