ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
עזרו לנו להמשיך בהפצת התורה. אנו עדיין רחוקים מאוד מהיעד!

נשים ב"איחוד הלאומי" | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


י"א טבת תשס"ט

נשים ב"איחוד הלאומי"


הרה"ג זלמן מלמד שליט"א

שאלה:
כשנשאל כצל’ה מדוע אין אשה ברשימה הוא אמר שזה כדי שלא לפגוע בתמיכת הרבנים ברשימה. וכן "אנחנו סומכים על נשות ישראל שאוהבות את ארץ ישראל שהן ידעו מה העיקר ומה הטפל" (ציטוט מהכתבה במקור ראשון).
מדוע בציבור שלנו נשים נדחקות, האם אין אשה ראויה שתוכל גם לפעול לטובת ארץ ישראל? (למשל אורית סטרוק).

כיום, בעידוד ותמיכת רבנים נשים מתפקדות בהרבה תפקידים ציבוריים-מנהלות בתי"ס, מפקחות, טוענות רבניות, מנהלות חברות וארגונים שונים. מדוע בכנסת יגרע חלקן דווקא בציבור שלנו שמכבד ומעריך את פועלן? ולמה (לפחות לפי כצל’ה) הרבנים מתנגדים למהלך כזה?

הרב קוק אסר על נשים להבחר לכנסת אבל גם אסר על נשים לבחור, ובודאי שזו לא המציאות כיום. אשמח מאוד להתיחסות הרב לשאלה. (מכיוון שאני בטוחה שהרב הוא אחד הרבנים שכצ’לה מתייעץ איתם)

תשובה:
אין ספק שיש נשים שפועלות בהצלחה בתחומים שונים לא פחות מגברים.וב"ה יש בציבור שלנו נשים מוצלחות וחשובות. ומעניין שכנגד הקולות השואלים מדוע אין נשים ברשימה יש נשים חשובות הסבורות שלא היה צריך לשריין מקום לאשה ברשימה אלא לקבוע את המעומדים לפי התאמתם. יש גם הרבה אנשים מתאימים שגם לא נמצאים ברשימה. הרשימה נקבעה על פי האילוצים לאחד את הגוונים המרכיבים את הרשימה.

לעצם השאלה העקרונית איני מוצא צורך להתיחס המציאות משתנה כל הזמן ואת הזכרת זאת לי אין עמדה עקרונית לכך או לכך בשאלה זו. הדיון צריך להיות עניני לגופו בכל פעם מה ומי המתאימים לכל תפקיד.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il