ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

חזרה בתשובה | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ו כסלו תשע"ו

חזרה בתשובה


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
שלום :)
רציתי לשאול שאלה שמאוד מציקה לי. הכרתי מישהו שהוא דוס וכן אני אוהבת אותו והוא אותי. הכרנו בצורה אחרת ולא בשידוך. והוא קיבל אישור מהרב שלו. הוא אמר לי שהם אמורים לדבר ולראות מה לעשות. אני מסורתית והייתי מאוד רוצה לחזור בתשובה ולא רק בגללו. אלה בגללי אני רוצה להתקרב לבורא עולם! ויש מלא בעיות בדרך.
הבחור עוזר לי ואין לי בעיה לוותר על דברים.. אבל הוא רוצה שאלך למדרשה לבנות.. ואני לא אמרתי לו שאני מסרבת.. אבל אני מפחדת ולא מעוניינת ללכת לשם. אני לא יודעת מה לעשות וקשה לי כל החזרה בתשובה אבל אני מאוד רוצה. מפחיד אותי לעזוב את הבית למקום אחר אם בנות שאני לא מכירה.. מה אני יכולה לעשות?
אני לא יודעת על איזה דברים אני אמורה לוותר..
אני מפחדת מאוד.
תודה מראש :)

תשובה:
ב"ה
שלום לך.
שמחתי מאוד לקבל את מכתבך ומאוד הבנתי אותך.
את זוכה לעבור תהליך נפלא, תהליך שעם הקשיים שבו, הוא תהליך של התחדשות, של חיבור חדש לאבינו שבשמים ואין דבר גדול מזה.
מאוד טבעי שיחד עם תהליך חזה יש גם קשיים שמלווים אותך, וחשוב מאוד שלא להישבר, כי קושי מראה כמה הדבר חשוב. חכמנו זכרונם לברכה לימדו אותנו שכל דבר גדול מגיע עם קשיים, והקשיים מגלים לנו על כמה הדבר באמת גדול וחשוב.
פעמים רבות שינויים גורמים לאנשים לפחד, לגרום לאדם שלא לרצות לעבור שינוי, וחשוב מאוד להתגבר על הפחד הזה ולפתוח את עצמנו לתהליך של בניה ושל התחדשות אמיתית, תהליך שיזניק אותנו קדימה ויתן לנו את מה שאנו כל כך רוצים, את כל מה שאנו מתפללים ושואפים אליו.
אני מאמין שאת עשית צעדים מאוד חשובים, אך חשוב לדעת שבדרך התשובה המדרשה היא דבר מאוד חשוב ומאוד מרכזי. המדרשה היא הפתח באמת להתחבר למשהו הגדול, למשהו שיוביל את כל החיים להיות אחרים.
כמובן שחשוב שהמדרשה תהיה מתאימה, שתיתן לך את מה שאת צריכה, מתוך תחושה טובה.
חשבתי מתוך החששות שלך להציע לך משהו שאני מכיר היטב ושיש שם מישהי ממש נפלאה שאני מאמין שיהיה לך ממש כיף ומענג שם. קוראים לה רננה שפירא ויש לה מדרשה ברמת גן בשם "נביעה". אני בטוח שתכירי עולם חדש, עולם שהוא ממש מקסים.
היכנסי לאתר שלהם ותוכלי להתרגשם, ויש שם את המספר של רננה, תוכלי להתקשר אליה ולדבר איתה.
אם תרצי אשמח להיות איש הקשר.
בברכת הצלחה רבה
הרב יצחק גרינבלט.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il