ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

הבהרת תשובת הרב | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ה ניסן תשע"ו

הבהרת תשובת הרב


הרב ש. יוסף וייצן

שאלה:
בס"ד
שלום לכבוד הרב,
לפי זה, אם מוסלמי רוצח יהודי במדינת ישראל,ויטען שבקוראן כתוב שצריך לרצוח יהודים - נהרוג אותו. אבל אם זה יהיה בערב הסעודית או בסוריה וכו’ - לא ירצחו אותו. הבנתי נכון?
ומכאן לשאלת המשך - לפי זה,איך אנחנו יכולים לבוא ולומר לגויים - ’אל תרצחו אותנו כי זה לא מוסרי’? או ’אל תאכלו אבר מן החי כי זה לא מוסרי’? הרי אצלם זה מוסרי!

השאלה נשאלה בהמשך לשאלה "המשך לשאלה"

תשובה:
שלום רב
אנו מאמינים באמיתות המוחלטת של התורה שבידנו. אנו מאמינים שהתורה שבידנו היא גם אמיתית וגם צודקת. התורה כותבת שאם מקלפים את הקליפות גם הגויים מכירים בתרומה הגדולה של התורה שבידנו להבאת העולם למצב בו העולם משתחרר מדמיות כוזבים ומהתנהגות שיש בה רשעה.
לצערנו מה שאנו אומרים על התורה והיהדות אי אפשר לומר על האיסלם. אין שום הגיון וסיבה מוצדקת לצאת במלחמת דת למי שלא מאמין באיסלם. גם אנו לא יוצאים למלחמת דת למי שלא מאמין בתורה. אנו נלחמים רק כנגד מצבים מאד מסובכים של רשעות ואי צדק.
מי קובע. האמת קובעת! מנין נוכיח את האמת הזאת? על כך אפר להתווכח בויכוחים תאולוגים ללא סוף. אולם למרות הכל המצפון והיושר האנושי רואה שניכרים דברי אמת. ב"ה שאנו קיבלנו תורת אמת ולפיה אנו מתנהגים. הגויים בעלי בחירה חופשית או להענות לתורה שלנו או לדחות אותה. מי שדוחה אותה ולא פוגע באנושות ולא עושה מעשים שהורסים את העולם יש לנו סבלנות כלפיו. אולם מי שפוגע והורג אין לו סליחה ומחילה וכנגדו נצא מתוך אמונה גדולה בצדקת דרכנו.
כל טוב


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il