- מדורים
- ענג שבת
לימוד השיעור מוקדש להצלחת
עם ישראל
היום יש במקום גל גדול של סיגי נחשת ופסולת של כריית נחשת וצריפתה. בעבר המקום היה מיוער אך הצמחייה הוכחדה כדי להסיק את תנורי ההתכה וכיום האזור שומם ויבש. נחשת הופקה במקום זה במשך אלפי שנים ועדות לכך הם מערכות מים והשקיה, אזורי מגורים ומערכות קבורה שמתאימים לתקופות הרבות בהן שקקו כאן החיים.
מה קרה כאן בזמן שבני ישראל חנו? התורה לא מספרת לנו אך תרגום יונתן בן עוזיאל מפרש במילים הבאות את פסוק מ"ב: "אתר דגרי ה' בהון ית חיון קלן וסילקת קבילתהון עד צית שמיא" -במקום בו שלח ה' בהם את הנחשים השרפים ותעל שוועתם עד לב השמים"
גם הרמב"ן משייך את מקום החנייה בפונן ובצלמנה לנחש הנחשת שעשה משה, ומוסיף שהנס עם הנחש ליווה את בני ישראל במשך כמה תחנות עד שחנו באובות ולכן לא הוזכר שם המקום בפרשת חקת אלא מיקום כללי- בעת שסבבו את ארץ אדום.
![](https://pic.yeshiva.org.il/images/rabanim/printAnonimusImgRav.jpg)
ענג שבת (270)
הרב בועז הוטרר
22 - מדרך כף רגל
23 - ויסעו מצלמנה ויחנו בפונן
24 - החוזה מלובלין - נפטר בתשעה באב
טען עוד
בזכות מה השכינה שורה על עם ישראל?
איך הפרה אדומה מכפרת על חטא העגל?
הלכות שטיפת כלים בשבת
איך עושים קידוש?
איך ללמוד גמרא?
האם אדם שעובד את ה' הוא אדם חופשי?
יום כיפור - איך נדע מי פטור מהצום?
גאולת מצרים מאז ועד היום
איך אפשר להשתמש באותו מיקרוגל לחלבי ובשרי?
חג החירות
האם מותר לקנות בבלאק פריידי?