ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

החתונה שהוחמצה

בית מדרש חגים וזמנים שבועות הכנה לחג השבועות Bookmark and Share
גירסת הדפסה
שלח לחבר

סיון תשע"ב

החתונה שהוחמצה


נערך על ידי הרב

מוקדש להצלחת
עם ישראל

שעת לילה מאוחרת. משה, אבי החתן, צנח על אחד הכיסאות באולם החתונות הריק באנחת רווחה. ב"ה, הערב המרגש מאחוריו, והכול דפק כהלכה. המוזמנים הרבים הגיעו, כולם מצאו מקום מתאים, אכלו מהמנות הטעימות, שמחו, בירכו והותירו.
איזה לחץ. איזה לחץ. שבועות הוא לא ישן בלילות מדאגתו על הצלחת הערב. וכמובן, הוא בעצמו לא טעם הערב מאומה. כל הערב הוא קיבל את פני האורחים, והתרוצץ לוודא שלכולם טוב ונעים. זו זכותו וחובתו כמארח טוב.
לפתע, חלחלה לליבו תחושת החמצה קלה. במוחו נולדה מחשבה חדשה. הזמנתי את האורחים, הרהר בליבו, כדי להרבות בשמחת החתן, הכלה והמשפחה כולה. והנה, במקום שבואם של האורחים ירבה את שמחתי, הרי שבואם הפך למקור של לחץ, דאגה, וכלל לא הייתי פנוי לשמחה עצמה. ובנוסף – האוכל, האולם ושאר האביזרים הם התפאורה שמגמתה להרבות את השמחה, ובסוף התעסקתי ב'סביבה' ושכחתי את לוז העניין.
תחושה זו מוכרת לכולנו. אולם, דומה שהיא מתרחשת אצלנו לא רק בחתונות, כי אם גם ב... חג השבועות.
"צאינה וראינה בנות ציון במלך שלמה, בעטרה שעיטרה לו אימו, ביום חתונתו וביום שמחת ליבו", "יום חתונתו, אומרת המשנה, זה – מתן תורה". שבועות הוא יום החתונה הגדול של הקדוש ברוך הוא וישראל.
לחתונה זו, ישראל קדושים מתכוננים ב"ה בגדלות. ראשית – סופרים ספירת העומר, המצווה שמשך הזמן שלה הוא הארוך ביותר מכל המצוות, 49 יום. שנית – לומדים כל הלילה. ואכן, כפי שכתוב בספרים, מי שזכה להתכונן הכנות גדולות אלו, הרי הוא מבני החופה ומשושביני הכלה שילוו אותה לחופה.
והנה, מרוב הכנות, חשוב שלא נשכח את העיקר, ונשמח ונעלו בערנות גדולה בשעת החופה עצמה. לפי החסידות, שעה זו היא שעת קריאת התורה, שבה כמו בכל המועדים, שבה ההארה שהאירה בפעם הראשונה, וכך אנו שבים ומקבלים תורה במעמד הר סיני מחדש.
ובעזה, מתוך שנזכה לשמוח עם המלך ביום חתונתו, נזכה לשמוח עימו גם ביום שמחת ליבו – בניין בית המקדש במהרה בימינו אמן!
חזרה למעלה

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il

בית המדרש החדש נמצא בתהליכי בנייה סופיים,
בוא ותתחדש אתנו בגירסת הנסיון!אל תציג לי הודעה זאת שוב