בית המדרש

  • משפחה חברה ומדינה
  • בחירות התשס"ו
לחץ להקדשת שיעור זה

לימוד השיעור מוקדש לעילוי נשמת

רויטל בת לאה

קריאה לאלה שאינם רוצים להצביע

לבחור או לא לבחור?

undefined

הרה"ג זלמן ברוך מלמד שליט"א

אדר תשס"ו
2 דק' קריאה
אמנם אפשר להבין את הביקורת הקשה על המעשים הרעים שהממשלה וכל המערכת השלטונית במדינה עשתה. אבל אנחנו כולנו בסירה אחת, המים חודרים לסירה, יש סכנה, יש מי שמנקב חורים ויש העוסקים בסתימתם. מי שלא ישתתף לא יוכל להינצל, הוא עדיין בתוך הסירה, מי שישתתף אולי יציל, והחובה להשתתף, גם בספק פיקוח נפש חובה להציל.

רוב רובם של רבני ישראל קורא להצביע, ולא לתת למפלגות הפחות טובות להכריע, אלא לתת כוח למפלגות שפחות גרועות מאחרות, שבוודאי קרובות ודוגלות בהשקפות שלנו, ולכן מי שהחליט לא להצביע, עובר בהחלט על דעת התורה, ויש לו בעיה קשה באמונת חכמים.

אם יתברר שיש סיכוי שמפלגת מרזל עוברת את אחוז החסימה, יש לה מקום בכנסת, אבל אם יתברר שהיא רחוקה מלעבור את אחוז החסימה, מי שתומך בה, כאילו לא הצביע, והוא עובר על דעת תורה.

הסברים יותר ארוכים יבואו בהמשך, אך זו המסקנה ההלכתית.

בידינו הדבר
בידינו הדבר שתקום לאחר הבחירות קואליציה דתית ימנית שבה יהיו הדתיים כמחצית מחברי הקואליציה. אין הדבר תלוי אלא בגודל המאמצים שנעשה כדי לשכנע את הנבוכים, וכל זה כמובן בעזרת ד' יתברך שתחול על מעשינו. אסור להיות מיואשים. רק התקשורת היא שיוצרת את הרושם כאילו הכול סגור, כאילו אי אפשר לשנות, כאילו העם עייף ואין לו כוח ואין לו שאיפות. כל זה אינו נכון.
העם בריא, הציבור חזק ומבקש הנהגה ערכית חזקה, והוא יקום נגד מפלגתו של עמרי ואולמרט המבקשים להחריב ולהרוס ישובים, והמפלגים את העם. העם מואס בשחיתות ורוצה מנהיגים נקיי כפיים. העם לא רוצה מנהיגים שקשורים בקשרים עסקיים עם ראשי המחבלים, ששותפים בקזינו ועוד מרעין בישין.

העם רוצה מנהיגים זקופי קומה שיאחדו אותו, העם רוצה מנהיגים שמכבדים את עברו, שמכבדים את המסורת.

העם רוצה שהחנוך בבתי הספר יהיה כזה, שלא תהיה אלימות בין בני הנוער.
העם רוצה חנוך יהודי אמיתי. צאו וראו כבר השנה לומדים 50% מילדי כתות א' בבתי הספר הדתיים והחרדיים.

על כן אין ייאוש אלא תקווה. על כל אחד לפעול במקומו בין קרוביו בין מכריו בין חבריו לעבודה, ללכת פנים אל פנים, ולהביא להקמת ממשלה אמונית ימנית.

העם רוצה מנהיגות תקיפה נגד הטרור. יש לשאוף להפרדה בין העמים בלי לתת שלטון לאויבים על חלקי מולדת. לא הפרדה מתוך כניעה, אלא הפרדה שתביא לרגיעה, תוך שאנו שולטים בכל הארץ שלטון מלא. הפרדה רק בחיי היום יום במסגרת מוניציפאלית מקומית.

את הדרך הזו תוביל הקואליציה הבאה הדתית ימנית, שתקום בעזרת ד' יתברך לאחר הבחירות הבאות עלינו לטובה.

אשרי מי שיהיה שותף להצלחה בבחירות.

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il