ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

אמונה וביאת המשחי | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ג סיון תשע"ו

אמונה וביאת המשחי


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
שלום כבוד הרב,
אני הרבה חושב על הגאולה ושומע סיפורים על גדולי עולם שהתפללו על הגאולה, ושאלתי היא כזאת הרי כל כך הרבה אנשים עצומים בתורה, רבנים, מקובלים מתפללים מעומקי נשמתם לקב"ה שתבוא הגאולה אלפים אלפים של עצומים שהתפללו על הגאולה, אם הם התפללו ונענו אז איך אני.. הקטן שמתפלל על הגאולה, איך זה יכול לעזור? אם גדולים ממני לא הצליחו איך אני אצליח?

תשובה:
בס"ד
שלום לך.
שמחתי מאוד לקבל את שאלתך, והרגשתי את הרצון העז לגאולה ויחד עם זה את חוסר ההבנה כיצד התפילה שלך תעזור אחר תפילת רבים וגדולים בישראל.
הרצון שלך מאוד חשוב וגדול, ומראה על מעלה נפלאה הקיימת בך, שהגאולה חשובה לך ושאתה רו ה בכל ליבך את הגאולה.
ככל שאדם יותר רוצה גאולה ופועל למען הגאולה האדם גדול יותר וקרוב יותר לאבינו שבשמים. כמו בקשר בין שנים שככל שהדברים החשובים לאחד חשובים גם לשני כך הקשר ביניהם עמוק ומשמעותי הרבה יותר.
ה' יתברך אוהב אותנו אהבה עצומה ואנו יקרים בעיניו מאוד מאוד, ולכן כל תפילה שלנו מתקבלת ומשפיעה המון. אלא שלא תמיד אנו רואים את הדברים. פעמים רבות האדם מצפה שהתפילה שלו תתקבל ושהכל ישתנה, אך חשוב לדעת שהתפילה פועלת באופנים נסתרים, היא משפיעה המון ולא תמיד באופן הנגלה לעיניים שלנו. אנו רואים ראיה מצומצמת ולא מודעים לכל הדברים שסביבנו, שאמורים היו להיות לנו ושאנו שינינו בזכות התפילה שלנו.
גם ביחס לגאולה, אנו רואים רק דברים חלקיים, לא מסוגלים לראות את כל התמונה של הגאולה, אך אנו כן יודעים שאנו זוכים להיות בתהליך נפלא, תהליך של גאולה שמתקדמת ועולה כל הזמן, אלא שאנו רוצים גאולה שלמה ולא רוצים להישאר בשלבים שזכינו אליהם. כמובן שאנו מודעים על כל הטוב שיש לנו, אך יחד עם זה אנו מתפללים לה' שיחיש את גואלנו ושנזכה לגאולה שלמה במהרה.
חשוב מאוד לדעת שכל תפילה פועלת, גם תפילה של אדם פשוט, ובדברים הקשורים לכלל עם ישראל ובפרט לדברים שקשורים לכל הדורות, לכל אחד יש השפעה, וכל אחד מצטרף, אף אם מעט, למה שמתבקש, למה שצריך. הענק הוסיף קומה גדולה בתפילה שלנו, ואנו האנשים הפשוטים מוסיפים עוד מעוד נקודות קטנות עוד קומות קטנות וכננס על גבי ענק מקרבים את הגאולה. זכינו שהיום אנו כבר עומדים על גבי הענקים של הדורות הקודמים, אך הם הענקים האלו זקוקים לנו, וה' יתברך רוצה שאנחנו ניתן את החלק שלנו, את מה שאנחנו מסוגלים.
ה' יתברך יודע שאנו לא במדרגה של אותם ענקי עולם, אך בכך שציווה עלינו להתפלל לימד אותנו שהתפילה שלנו משמעותית ומשפיעה, מוסיפה ולפעמים יכולה להיות הסיום של כל מה שמתבקש, של כל מה שבאמת עוד צריכים כדי לזכות לגאולה שלמה.
המשך להתפלל, המשך להשקיע את כולך ובעזרת ה' נזכה לגאולה שלמה לכל עם ישראל.
בברכה
הרב יצחק גרינבלט.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il