ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

קידות לאישה בתפילת השמונה עשרה -שחרית | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ט"ו תשרי תשע"ז

קידות לאישה בתפילת השמונה עשרה -שחרית


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
מתי ואיך קדים וצועדים וכל מה שאישה צריכה לעשות כאשר קוראת סידור שחרית בבוקר ?

תשובה:
בס"ד
שלום לך.
מאוד שמחתי לקבל את מכתבך, לראות את הרצון שלך להתפלל לפי כל הכללים, זה ממש נפלא.
התפילה היא אוצר נפלא, שהוא ממש זכות עצומה שה' יתברך נתן לנו, זכות לפנות אליו, וכבר נאמר בספרים הקדושים שכשאדם פונה לה' יתברך, ה' יתברך עוזב את כל הדברים ומתייחד עם האדם, שומע את התפילה שלו, וזו התייחדות מופלאה עם אבינו שבשמים.
את הזכות הזו זכינו מתוך אהבת ה' אלינו, שאנו כמו בנים יחידים לאבינו שבשמים, וה' יתברך שומע את תפילותינו ושמח בהן מאוד מאוד.
הלכות שונות ישנן ביחס לתפילה, הלכות שבאות לכוון אותנו להגיע לתפילה השלמה ביותר, תפילה שתקדם אותנו יותר מכל הדברים ושתוביל אותנו לשפע ברכה והצלחה.
אחד מהדברים שאנו מאוד ממליץ כדי ללמוד איך להתפלל זה לקבל הדרכה אישית איך להתפלל, להיפגש עם מישהי שתוכל להדריך אותך בכל הדברים וכך תוכלי לקבל המון המון דברים נפלאים, הדרכה ממש לכל הדברים. הקשר שנוצר על ידי הדרכה אישית תורם הרבה גם להמשך התהליך שהאדם נמצא, שהוא יוצר קשר וחבל להמשך ההתקדמות.
אם תרצי אשמח לעזור לך למצוא מישהי שתוכל להדריך אותך, אך לשם כך אהיה זקוק למעט פרטים עלייך ואל דאגה, פרטים אלו כמובן לא יפורסמו.
דבר נוסף שאני ממליץ זה ללמוד ספר על הלכות תפילה, ולנשים ישנו ספר מאוד טוב בשם פניני הלכה תפילת נשים שבו תוכלי למצוא את ההלכות שאת זקוקה להן ביחס לתפילה, והן עוד הרבה הלכות חשובות.
הספר נמצא באתר ותוכלי לקרוא את הדברים גם באתר, אך אין ספק שספר נח הרבה יותר בפרט לקביעות הלימוד בו.
בכל אופן לא אשאיר את השאלה פתוחה בלא תשובה מעשית ולכן אגע בקצרה בהלכה שאת שואלת.
בתחילת תפילת שמונה עשרה אנו צועדים שלושה צעדים אחורה ושלושה צעדים קדימה, וזו גישה לתפילה. אחר הצעדים קדימה מתחילים את תפילת העמידה. בברכת ברוך אנו כורעים במילת אתה אנו משתחווים ובשם ה' זוקפים. וכך גם בסוף הברכה הראשונה. בהמשך התפילה במילים מודים אנחנו לך, אנו שוב כורעים ומשתחווים. בסוף תפילת העמידה אנו צועדים שלושה צעדים אחורה, ואף זאת יש נוהגים לכרוע ואז לצעוד.
בברכת הצלחה רבה, ואשמח לעזור עוד בכל מה שאוכל.
בברכה
הרב יצחק גרינבלט.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il