ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

נער שלא מסתדר בבית הספר | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ו תשרי תשע"ח

נער שלא מסתדר בבית הספר


הרב ש. יוסף וייצן

שאלה:
בננו בן ה-13 לא מסתדר בבית הספר, יש לו כל הזמן תירוצים על התנהגותו ועל הפרת הכללים, הוא אינו מכין שיעורים, אינו כותב במחברותיו כמעט, מקבל ציונים מאד נמוכים והוא גם בטוח שהוא מצויין רק המורה לא היתה בסדר בציון, בבוקר הוא קם ברגע האחרון ומסתדר מהר ורץ להסעה, גם בבית יש לו תירוץ על כל התנהגות שלילית ואם אנחנו ההורים מעירים לו הוא ישר מתפרץ וצועק ואח’’כ גם מוצא סיבות להמשך התנהגויותיו השליליים,

בית הספר מזמן אותנו כל הזמן, אבל אנחנו כבר אובדי עצות, ניסינו לדבר איתו, להקשיב לו, לתת לו זמן איכות, אבל חוץ מהשקעה מאד מסיבית ותוצאה מאד נמוכה, תמיד הוא חוזר להתנהגות הזו כשאנחנו מתעייפים. אנחנו גם ניסינו להתעלם ולתת לבית הספר להתמודד, אך הצוות נשבר אפילו יותר מהר ולא עומד בדרישות שהם הציבו לו.
ניסינו גם לא להתערב כלל ולא להעיר לו בכלל אבל אז הוא מסוגל לשבת ימים ולילות במיטתו עם הפלאפון ולשחק, כמו שעשה בקיץ האחרון.
מה הדרך שאנחנו כהורים, צריכים ללכת בה על מנת לגרום לבננו לקחת אחריות למעשיו ושיתחיל ללמוד?

תשובה:
שלום רב
הוא נמצא בגיל הנעורים. קשה לתת תשובה אחת. צריך להתאים את התשובה לנער ולבן שלכם. בכל אופן באופן כללי ניתן לומר שאנו ממשיכים ללוות את ילדנו גם בגיל הנעורים. למרות שהם מגדולים ונראים עצמאיים הם מאד צעירים פגיעים ולא מגובשים.
הלווי שלנו הוא להוציא מהם מה רואים בתוך נפשם כוח חזק וכיצד לפתח אותו ולצמוח בו. לייצר להם סביבה מוגנת סביבה שיש בה חום אהבה וכבוד. סביבה שהיא מלאת נוכחות אלוקית. סביבה שהם יכירו ויפגשו עם מכלל הרעיונות.
כל טוב


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il