ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

שירות לאומי ולמידת לקח | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ד אלול תשע"ה

שירות לאומי ולמידת לקח


הרב יהושע שפירא

שאלה:
בס"ד
שלום כבוד הרב,
השנה עשיתי שנת שירות ראשונה במקום לא פשוט בכלל, אני קצת מבואסת מהשנה שעברה עלי ומבואסת מעצמי שלא עשיתי אולי מספיק. אני מתכוננת לשנת שירות שניה אבל מתלבטת איך לא לקחת איתי את החוסר מוטיבציה שהייתה לי השנה גם לשנה הבאה, אלא לבוא עם רצון ושמחה. שנה הבאה אני בע"ה יהיה בתפקיד לא פשוט אבל שונה לחלוטין. אך יש בי פחד שגם שנה הבאה לא תיהיה לי מספיק מוטיבציה. איך לא לוקחים מהעבר דברים לא טובים אבל כן לומדים ממנו?

שאלה שניה ברשותך,
איך אני שומרת על צניעות בתור בת שתיהיה בסביבת בנים וגם על האופי שלי בתוך תפקיד שמחייב הרבה הרבה דברים שלא פשוט איתם, ושמאלצים לפעמים להוריד ענווה ועוד מידות חשובות?
אשמח לעצת הרב!
תודה רבה רבה מראש!

תשובה:
חיזוק המוטיבציה במצב שלך נשמע לי צריך התייעצות עם דמות משמעותית בעלת הבנה כדי שתבחן ביחד איתך מה היתה הסיבה שבגללה לא היתה לך מוטיבציה בשנה שעברה, והאם התפקיד החדש באמת מאפשר לך מוטיבציה. באופן כללי- כשאדם מבין את חשיבות הדבר שהוא עושה, והוא מוצא את המקום שמתאים לכישורים שלו, ומוציא את כוחותיו לפועל, המוטיבציה שלו גדלה. מכל מקום, נראה לי שכדאי גם התייעצות פרטית.

לגבי מפגש עם בנים, כמובן שזה צריך זהירות מרובה. תערובת בין בנים לבנות היא לא פשוטה, בין אם מדובר בדברים המותרים ע"פ ההלכה או אסורים, אבל הדבר הזה צריך התייעצות עם רב שמכיר את המצב וכמובן להיזהר ולהישמר.
לגבי מידות, כשהתפקיד מחייב אותנו להיות בעלי עז ממילא לא לעשות את תפקידנו זו ענוה פסולה. אדם צריך לעשות את רצון הי"ת, ולראות באיזו מדה הקב"ה מבקש שהוא ישתמש בכל עת ובכל שעה.

שוכתב משו"ת טלפוני

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il