ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

חקירות הרבנים ;">

דף הבית ספריה אמונה יש שואלים שונות Bookmark and Share
גירסת הדפסה
שלח לחבר

י' בכסלו ה'תשנ"ו

חקירות הרבנים


נערך על ידי הרב

מוקדש להצלחת
עם ישראל

מזכירוּת איחוד הרבנים, שבראשה עומד מו"ר הרב הגאון אברהם שפירא שליט"א, לשעבר הרב הראשי לישראל וראש ישיבת מרכז-הרב, פרסמה אמש מחאה על חקירת רבנים וראשי-ישיבות שאין ולא היה להם כל קשר לרוצח ולמעשהו המנוגד להלכה. הרב נחום אליעזר רבינוביץ שליט"א, ראש ישיבת ההסדר מעלה-אדומים, והרב דוד קו שליט"א, מראשי ישיבת ההסדר כרם-ביבנה, הינם תלמידי-חכמים גדולים, מרביצי תורה מפורסמים, דמויות מופת, כל אחד ומעלותיו המיוחדות. שניהם בעלי מידות תרומיות, מחנכים דורות של תלמידים לאהבת הארץ, לאהבת תורה, לאהבת ישראל, לאהבת המדינה, ומלווים את השרות הצבאי של התלמידים. מה יש לחקור אותם? הרי רוב רובם של תלמידי-החכמים תמימי דעים עם דעותיהם. כולם מחנכים לאהבת הארץ ולאהבת ישראל מתוך אהבת התורה. כולם כואבים וכובלים על מהלכי הממשלה ביחסה לתורה וביחסה לשלמות הארץ, ועם זה מחנכים את תלמידיהם שהדרך היחידה לתיקון המצב היא בהסברה, בהשפעה ובשיכנוע. אפשר לזעוק ולהביע את הכאב ואת הבקורת, אבל כל דרך של אלימות פסולה. היא לא נכונה והיא לא תצלח. זו דרך החינוך שלהם.
אם-כן, מה יש לחקור את הרבנים הגדולים האלה? האם יש כאן נסיון ליצור אווירה של פחד בקרב מי שמשמיע דעות מנוגדות לדעת הממשלה? יש לבדוק האם יש כאן נסיון להכפיש את כל ציבור לומדי התורה בישראל, שכן במעשה חקירתם זה של רבנים אלו, המשטרה בעצם הושיבה על ספסל החשודים את רוב ראשי-הישיבות ורוב רבני ישראל, וממילא את רוב הציבור הדתי. מעצם ההזמנה של ראשי-הישיבות לחקירה, נודף ריח צחנה של כוונה לקשור את דעותיהם כביכול עם מעשה הרצח, וזה כמובן ההפך מהאמת. אדרבא, מי ששומע לתלמידי-חכמים אלו וחבריהם, לא יעשה מעשה קטן ולא כל-שכן גדול, בלא לשאול את רבותיו, וזה מבטיח שהוא לא יעשה שום מעשה אסור, כי כן הדרכת הרבנים.
הרי כעת כבר די ברור שמי שהיתה לו השפעה מכרעת על הרוצח הוא חברו הקרוב, חברו הידוע, ואותו חבר לא קשור לתורה ולרבנים אלא לשולחיו. ברור לי שמהחקירה לא תצא שום תוצאה של אשמה. אי לכך, יש הרגשה קשה שכל כוונתה לפגוע בהשקפת-העולם של האמונה במעמד התורה, וזה מצער. הכרנו נסיונות כאלה בדורות קודמים, אך זה היה על-ידי גויים, וכעת לדאבוננו זה נעשה על-ידי אחינו בני-בריתנו, בני אברהם יצחק ויעקב. אני מתפלל לד' אלקינו שיוציא אותנו ממערבולת השנאה, ושהעם יתאחד עם מורינו ורבותינו גדולי התורה, ונראה כל אחד מעלות חברינו ולא חסרונם.
חזרה למעלה

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il

בית המדרש החדש נמצא בתהליכי בנייה סופיים,
בוא ותתחדש אתנו בגירסת הנסיון!אל תציג לי הודעה זאת שוב