ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

קינואה וסויה בפסח | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ד ניסן תשע"ח

קינואה וסויה בפסח


הרה"ג יעקב אריאל

שאלה:
שלום
האם כבוד הרב מתיר לאשכנזים בפסח:
1. אכילת קינואה?
2. שמן סויה?
3. שוקולד המכיל לציטין סויה?
4. פולי סויה (ירוקים בתרמיל, מופשרים לאחר הקפאה וחלוטים במים)?
תודה רבה!

תשובה:
קינואה עשויה מגרגרים ואלו מוגדרים בדרך כלל כ'קטניות'
אך היא דבר חדש ועדיין לא התגבש בה מנהג
מי שזקוק בריאותית לקינואה יכול לאוכלה
מי שלא זקוק לה שיימנע

שמן סויה דינו ככל שמן קטניות והוא אסור

כנ"ל לציטין מסויה


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו





את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il