ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

אני מבולבל בכל הנושא של 12 השבטים | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ד אב תשע"ג

אני מבולבל בכל הנושא של 12 השבטים


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
שלום כבוד הרב,
ראיתי איזה תוכנית ופתאום תהיתי מיהו יהודי ואיך הכל התחיל? מהבנה ממש ממש שטחית אני יודע שהיו 12 שבטים, מתוכם התפזרו חלק, ישראל ויהודה. השאלה שלי -כל אלה ממלכת ישראל הם יהודים? וחוץ מזה, ממה שאני מבין כל מי שאינו יהודי היום הוא יהודי לפני מאות שנים שפשוט סרח מהיהדות? השאלות שלי הם לא ממוקדות כי אני לא מבין , אם תוכל בכלל גם לענות לי בתשובות יותר מקיפות מעבר לשאלות ששאלתי.

תשובה:
ב"ה
שלום לך.
זכינו להיות חלק מעם ישראל, עם אשר בחר ה' בו להיות לו לעם סגולה מכל העמים.
עמנו הוא זרע לאברהם אבינו, ליצחק אבינו וליעקב אבינו. מתוך הבניה הזו של עם ישראל, עם שממשיך את היעוד הגדול של גילוי של ה' בעולם, של קידוש ה' בכל מקום ובכל זמן. אמנם כיוונים שונים יש בעם ישראל, כוחות שונים שבעבר התחלקו לפי שנים עשר שבטים, שכולם בניו של יעקב אבינו, כולם חלקים מעמנו הגדול והקדוש.
יחד עם זאת, חשוב לדעת שבעם ישראל היו מצבים לא פשוטים בקורות חייו, והיו זמנים שעם ישראל ירד מאוד מרמתו הרוחנית, שהוא בחר הלך אחר עמים אחרים, ובעקבות כך נענש על ידי ה', אך דבר זה לא פגע בעצם מהותו של העם, ובהיותו עם סגולה, ממש כמו בן שמתנהג לא יפה, לא מפסיק בשל כך להיות בן.
לאחר מיכן יצאו לגלות וכיום אנו לא יודעים חלק מעם ישראל היכן הוא, וכיצד יחזרו להיות חלק מהעם שלנו, וחשוב שאנו נתפלל על כך.
כמובן שאנו כאן, חלק מעם ישראל, זוכים לחזרה מחודשת לארץ, זוכים לחזרה למלכות ישראל אף שזקוקים אנו עוד להתקדם רבות בכך, זוכים להמון דברים נפלאים בדרך לגאולה השלמה, אך אנו רק חלק מעם ישראל, חלק מהשבטים, ואנו תפילה שכולם יחזרו במהרה.
ידידי, אשמח מאוד לעזור בעוד דברים, תרגיש חופשי לשאול ולבקש ואשמח לעזור.
בברכה רבה
הרב יצחק גרינבלט.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il