ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט

האם לוותר על הצעות שידוכים עם כהן? | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


ד אלול תשע"ו

האם לוותר על הצעות שידוכים עם כהן?


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
שלום כבוד הרב .
אני בחורה בת 29,בעברי הרחוק הייתי בקשר זוגי די ארוך עם בחור לא יהודי בחו"ל . ברוך השם בשנים האחרונות אני חוזרת בתשובה ומאוד מתחרטת על העבר ..
קראתי שאישה שהייתה בעברה עם גוי לא יכולה להתחתן עם כהן ,אז השאלה שלי האם עלי לוותר ולסרב מראש להצעות שידוכים מכהנים או שבימנו זה שונה והתשובה עוזרת ומכפרת ואני כן מותרת לכהן ?
תודה מראש

תשובה:
בס"ד
שלום לך.
שמחתי מאוד לקבל את מכתבך, לשמוע על התהליך הנפלא שזכית לעבור.
חכמנו זכרונם לברכה לימדו אותנו שאדם הזוכה לעבור תהליך של חזרה בתשובה זוכה לאוצר גדול מאוד, ממש להמון שפע מה', להמון דברים נפלאים, ואף הוא מזכה את כל עם ישראל ואת כל העולם.אנו באנו לעולם כדי לרומם אותו, להיות שותפים עם ה' יתברך לתקן את העולם ולהוביל אותו אל הגאולה השלמה. החזרה בתשובה שלך קירבה מאוד את הגאולה, והשפיע המון טוב לעולם, אף מעבר לתועלת הגדולה שלך מכל התהליך.
אברך אותך שתזכי להמשיך ולהתעלות להמשיך ולהתקדם בתהליך הנפלא שלך, לגלות עוד ועוד את עולם הקדושה, את השמחה הגדולה שיש בכל דבר בתורה ואת כל הטובה הצפונה לצדיקים לעתיד לבוא.
יחד עם זה יש לפעמים דברים שהשאריות מהעבר לא עוברות, ואחד מהם החיים שלך עם גוי, כפי שקראת הדבר נכון שיהודיה שחיה עם גוי לא תוכל להתחתן עם כהן. לא אכנס איתך לכל ההגדרות, אך חשוב להיזהר שלא להגיע לקשרים עם כהן, שכן לא תוכלו להתחתן, וכשהקשר נוצא פעמים רבות מאוד קשה לנתק אותו. לכן, כשאת נמצאת ממש לקראת נשואין ובניה של קשר מעמיק, חשוב מאוד שלא תיפגשי עם כהן, שלא יווצר קשר עקר, שלא יוכל להתקדם לנשואין.
אשמח להיות בקשר ולעזור בכל מה שאוכל.
בברכה
הרב יצחק גרינבלט.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il