ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
עזרו לנו להמשיך בהפצת התורה. אנו עדיין רחוקים מאוד מהיעד!

בעלי נטייה הפוכה בחברה הדתית | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


י"ז מרחשון תש"ע

בעלי נטייה הפוכה בחברה הדתית


הרה"ג זלמן מלמד שליט"א

שאלה:
מה דעת הרב על הדברים הבאים:
התורה שניתנה לנו ע"י בורא עולם היא נצחית ומחייבת בכל דור ובכל זמן. ע"פ התורה אסור בהחלט לקיים מ"ז. זהו איסור נצחי. הקב"ה אוהב את כל בניו ובנותיו, תהא נטייתם המינית אשר תהיה. היהדות אינה נוקטת בעמדה של "הכל או כלום". המסע אל השלמות הדתית הוא ארוך ואין לו גבולות ברורים ויש לתמוך בכל אדם שיתקדם ברמה האפשרית לו.

ישנם שומרי מצוות בעלי נטייה הומוסקסואלית שנשארים נאמנים להלכה ובגבורה נפשית כובשים את יצרם. מדובר באנשים שיש להם הרבה מעגלי זהות, הרבה תכונות וכישורים וגם התמודדויות, ביניהן גם ההתמודדות הזאת.
כל חובות ש"בין אדם לחברו" חלות כלפי אדם בעל נטייה הומוסקסואלית והוא חבר בקהילה לכל דבר ואין היחס אליו שונה מיחס לכל אדם אחר. המאשים ומעליב הומוסקסואלים על נטייתם – נכשל באיסורים של ’בין אדם לחברו’. יש לעודד אדם הומוסקסואל שאינו מתחתן לעסוק בתורה ולקיים את כל המצוות, שבין אדם למקום ושבין אדם לחברו, ולפתח את כוחותיו השונים למען היעדים הגדולים שהועיד הקב"ה לישראל. רצוי להתייעץ בסוגיה זו עם רב. יש לקיים דיון מהותי ורציני בסוגית בעלי נטייה זו בקרב החברה הדתית בשיתוף פעולה עם הו"ד ובסימן "ואהבת לרעך כמוך".

מה עמדת הרב לגבי בן תורה בעל נטייה הפוכה שאינו עובר על איסורים אך גילה לציבור את דבר נטייתו?

תשובה:
מי שאינו עובר על איסורים ומתגבר על נטייתו האסורה שכרו גדול. כי לפי גודל המאמץ כך גודל השכר. ויש להעריץ אדם זה מצד התגברותו על יצרו. ואם גילה זאת לציבור, כי זה מקל עליו, איני רואה בזה חסרון. יש לראות נטיה זו כמו כל נטיה לעבירה אחרת שקשה לו להתגבר עליה והנטיה לחטוא חזקה שלא לרצונו. וכנראה שתפקידם בעולם לתקן תיקונים עמוקים. אין לנו שאלות על הנהגת הבורא אנו מאמינים שהכל מושגח והכל לטובה.


ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il