ישיבה - בשביל זה יש אינטרנט
סופ"ש "העצמה אישית". הירשמו לפני שהחדרים אוזלים!

לימוד על התפילה | שאלות ותשובות | אתר ישיבה

Bookmark and Share RSS לנושא זה Rss אפשרויות חיפוש
שלום אורח, ( התחבר / הרשם )


כ"ה אב תשע"ד

לימוד על התפילה


הרב יצחק גרינבלט

שאלה:
תודה לך הרב על התשובה הנפלאה שנתת לי בנושא תפילה. רציתי לשאול איפה אני יכולה בעיקר באינטרנט ללמוד על תפילה? יש חוברות שסורקים אותן או משהו כזה? ואגב אני וחברה טוב שלי רוצות בעז"ה להתחיל ללמוד על שמירת נגיעה וצניעות דברים שלא הכי קלים לשתינו איפה אפשר? ואפשר גם קצת ייעוץ ממך הרב? תודה מראש(-:

השאלה נשאלה בהמשך לשאלה "זמני תפילה בבית כנסת"

תשובה:
ב"ה
שלום רב.
שמחתי מאוד שמכתבי הגיע אלייך ושזכיתי לעזור לך.
תודה על החיזוק ועל הפרגון שהוא מאוד חשוב לי ואשמח לעזור עוד בכל מה שאוכל.
התפילה היא אחד מהנושאים החשובים ביותר, שחשוב תמיד ללמוד אותה, ללמוד עליה ולהתחזק בה. כבר אמר האדמו"ר הראשון של חסידות חב"ד שההתמודדות הגדולה ביותר בדור הגאולה היא ההתמודדות על התפילה, והלימוד הוא הכלי החשוב ביותר כדי להתחזק בנושא.
ברוך ה' זכינו כיום בריבוי הספרים, וכיום יש ממש אוצרות נפלאים בנושא התפילה, המון ספרים ודברים שיכול כל אחד למצוא את עצמו, למצוא את מה שמתאים לו, לרמה שלו, לדרך שלו. לדעתי, הדרך הנכונה ביותר לבחון את הדברים היא פשוט להיכנס לחנות ספרי קודש טובה (לדוגמא, דברי שיר בתחנה המרכזית בירושלים) ותשאלי את המוכרים שם על ספרים על הנושא. כיוון שאינני מכיר את הרמה הרוחנית שלך, מה למדת עד היום קשה לי לכוון אותך לספר ספציפי שממש יתאים לך. בכל אופן, חשוב ללמוד את הספר פניני הלכה תפילת נשים של הרב אליעזר מלמד שהוא ספר הכולל בתוכו גם הלכות תפילה לשנים וגם ערכים על התפילה. ספר זה נמצא באתר ותוכלי להוריד אותו למחשב. כמו כן תוכלי למצוא חומר נפלא על התפילה בקישור הבא: www.toratchabad.com/files/yechidat_limud/Tfila.pdf, באתר ערכים יש המון דברים נפלאים על הנושא, ועוד בנושא של לימוד על שמירת נגיעה החומר היפה והטוב ביותר לגיל שלך שהכרתי הוא חוברת בשם "מגע הקסם" תוכלי למצוא חוברת זו בקלות ולהוריד אותה למחשב. כמו כן יש עוד חומרים רבים על הנושא.
בנושא הצניעות יש ספרים רבים גם כן, כגון ספר בהוצאת ישיבת ירוחם עם מאמרים נפלאים על הנושאים האלו. היכנסי לאתר שלהם ותראי, ואני ממליץ לך לרכוש ספר זה.
אשמח להיות קשוב לכל שאלה ובקשה, ואשמח לעזור.
שיהיה לכם לימוד פורה ומועיל
הרב יצחק גרינבלט.

הרב יצחק גרינבלט

ברצוני לשאול שאלה בהמשך לתשובה זו

את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il